„Byl to strašně důležitý zápas, hráli jsme na hřišti třetího mužstva tabulky a díky tomu, že jsme vyhráli, jsme na třetí místo poskočili my," vyzdvihl trenér Luboš Urban a dodal, že od výhry v Ústí by se tým chtěl odrazit. „My z té třetí příčky potřebujeme jít ještě výš, a proto v pátek s Vltavínem musíme vyhrát. Hrajeme doma a povinnost nám tudíž velí zvítězit," zdůraznil.

Nicméně hosty Jihočeši nepodceňují. „Jdeme do zápasu s pokorou, nynější Vltavín není Vltavínem z podzimu. Doplnili tým a na jaře mají solidní výsledky," upozornil Urban.

„Myslím si, že to bude o dobývání jejich obrany, proto je třeba dát první gól, aby nám trošíčku vylezli. Ale rozhodně je nepodceňujeme, připravujeme se velice důkladně. Je to zlomový duel, mohl by nás posunout blíž postupovým příčkám," usoudil kouč Dynama.

Fotbalistům Dynama na jaře trvá většinou celý poločas, než se rozjedou na plné obrátky. „Teď v Ústí to bylo i kvalitou soupeře, tu Ústí rozhodně má," připustil Urban, dle něhož Ústí má v mužstvu hodně zkušené hráče. „Na některých postech možná zkušenější než my. Ti nás poté, co úvodní minuty patřily spíš nám, do konce poločasu přehrávali. Dali naštěstí jen jeden gól a my byli stále ve hře. A ve druhé půli, kdy jsme přešli na dva útočníky, jsme vyvinuli tlak a domácí fotbalisty jsme zatlačili. I když je možné, že se oni víc zatáhli a chtěli tímto stylem svůj náskok uhájit, anebo třeba tu první půli trochu přepálili, to nevím," přemítal budějovický kouč. „Hlavní bylo, že my se stále tlačili dopředu a poslední čtvrthodinu udeřili a dvěma góly zápas rozhodli."

Několik hráčů Dynama bylo v Ústí v karetním ohrožení a na jednoho z nich Černý Petr padl. „Aleš Hanzlík má osmou žlutou kartu, dva zápasy tudíž bude chybět. Ještě že ty karty nám jdou takhle po jedné, že nechybí víc než jeden hráč," oddechl si trenér Dynama.

V Praze Dynamo sice Vltavín rozstřílelo 5:0, ale ještě pět minut před poločasem to bylo 0:0 a navíc za tohoto stavu Daněk vychytal v sólovém úniku exbudějovického Předotu. „Já zápas neviděl, ale slyšel jsem, že to lehké nebylo. A nebude to lehké ani tady, my ale uděláme vše pro to, abychom zápas zvládli," ujistil Luboš Urban.

Na Vltavín i za dvacet korun

Před dvěma týdny vedení Dynama ve snaze zajistit druholigovému áčku na důležitý zápas s Hradcem Králové patřičnou podporu z ochozů, umožnilo jít na tento zápas zdarma těm divákům, kteří se prokážou vstupenkou z předchozího utkání hokejistů Motoru.

A protože návštěva na Střeleckém ostrově skutečně výrazně stoupla, rozhodlo se vedení klubu i na páteční utkání II. ligy s Lokomotivou Vltavín opět oslovit své fanoušky s lákavou nabídkou a stanovilo na dnešek opravdu lidové vstupně padesát korun!

Diváci si navíc tento týden mohli každý den vždy od 14 do 15 hod. zakoupit v sekretariátu klubu lístek na Vltavín za pouhých dvacet korun (využít toho mohou ve zmíněním čase ještě v den zápasu)!

Linhart: Kdybych dal Vltavínu opět dva góly, nezlobil by se

Před zápasem s Vltavínem na dotazy Deníku odpovídal dvacetiletý útočník Dynama Zdeněk Linhart, jenž v minulém kole II. ligy v Ústí dal vítězný gól svého mužstva.

Před týdnem jste uhráli tři body v Ústí, takže spokojenost?

Samozřejmě, ty tři body jsou hodně důležité. Navíc by nám mělo psychicky pomoci, že jsme zápas otočili.

Otočili jste to i vaší zásluhou, vítězný gól jste dal vy.

Byl tam vysoký balon do vápna, Michal Klesa ho hlavičkoval a já to ještě tečoval do protipohybu gólmana.

Vy jste už předtím měl dvě velké šance. Ty se dát nedaly?

Prvně jsem hlavičkoval na brankové čáře, ale dal jsem to tak ze třiceti centimetrů přímo do gólmana. Vlastně jsem ani neviděl, jak to chytil.

A ta druhá možnost?

Martin Hála mi dával míč pod sebe, ode mě se to odrazilo znovu k němu a on z toho vlastně dal gól na 1:1.

Šel jste do hry deset minut před půlí, je to problém jít z čista jasna do rozehraného utkání?

Ani ne, já těch deset minut, co jsem byl do půle na hřišti, měl na rozběhání. Taky v poločase jsem se ještě nějakou dobu rozcvičoval.

Výhrou v Ústí jste stáhli ztrátu na postupové příčky, ale za vámi se to hodně srovnalo.

Hodně týmů na nás tlačí i zezadu, my ale musíme koukat na ty, co jsou nad námi.

Teď máte doma Vltavín, nehrozí, že byste ho podcenili?

My v naší situaci nikoho podceňovat nemůžeme.

Vy jste Vltavínu na podzim dal v Praze dva góly. Jak to bylo?

Ten zápas tam se nám povedl a hlavně jsme dali i góly. To bychom potřebovali i teď.

A ty vaše góly?

Pokud si pamatuji, já to při obou gólech měl jednoduché. Vždy jsem to dával do prázdné brány.

Asi byste se nezlobil, kdybyste stejně lehko skóroval i teď?

To určitě ne… (s úsměvem) Hlavní ale jsou tři body.