V českobudějovické Sportovní hale bylyna programu v sérii turnajů zápasy fotbalistů ročníku 1997.
Bez porážky, a dokonce bez ztráty bodu, se z vítězství v turnaji radovali fotbalisté Dynama České Budějovice (trenér Maruška). Ceny nejlepším předával reprezentant ČR a odchovanec Dynama ČB David Lafata. „Vánoce jsem prožil doma, jde hlavně o to, aby si je užila malá, ale já byl také celý rok hodný, nějaký dárek jsem dostal,“ culil se fotbalový kanonýr z Olešníku. Nejlepším střelcem mládežnického turnaje se stal Dušan Pinc (FC Písek), který konta brankářů zatížil devíti trefami. „Stejný počet gólů nastřílel i Chylík z Dynama, ale rozhodl závěrečný rozstřel,“ informují organizátoři. V penaltách domácí Chylík chyboval dvakrát, Pinc jen jednou a zaslouženě se radoval z cenné trofeje. Podle odborné poroty byl nejlepším brankářem Dominik Pekař (FK Tábor) a nejlepším hráčem byl zvolen šikovný útočník Jan Matoušek (Příbram).
Pořadí: 1. SK Dynamo ČB 97, 2. FC Písek, 3. FK Příbram, 4. Tatran Prachatice, 5. SK Dynamo ČB 98, 6. FK Tábor, 7. Strakonice 1908, 8. SKP Č. Budějovice.

Rozhovor s Lafatou

Jak už jsmeinformovali, ceny nejlepším fotbalistům na halovém turnaji hráčů r.n. 1997 předával odchovanec Dynama Č. Budějovice David Lafata. Současná jablonecká hvězda se ve fotbalové kariéře dopracovala až do reprezentace. Lafata odpovídal na dotazy Deníku:

Přes Vánoce jstepobýval doma na jihu Čech, jak jste si je užil?

Odpočíval jsem, užíval si, byla to nádhera.

Bylo u Lafatů pod stromečkem konkrétně pro vás také něco ze sportovního prostředí?

Teď už jde hlavně o to, aby si Vánoce užila malá. Ta měla pod stromečkem hodně dárků. Samozřejmě, že já tam také nějaký dárek měl, protože jsem byl celý rok hodný.

Na jihu Čech si bez fotbalu užíváte zimní přestávku?

Přesně tak. Máme teď pauzu, začínáme čtvrtého ledna. Musíme se na ligu připravit tak, aby nám to na jaře šlo alespoň jako na podzim.

Předáváte ve Sportovní hale ocenění jihočeským fotbalovým nadějím, jak se vám turnaj líbil?

Já viděl až jeho závěr. Pokud se nepletu, tak tento turnaj v hale loni nebyl, je ale moc dobře, že ho Dynamo organizuje. Byla to vždy tradice, byla by škoda, kdyby se zápasy v této hale nehrály.

Vy se na některém z halových turnajů v akci neobjevíte?

Spíš si zajdu zahrát tenis. Abych se přiznal, fotbal v hale moc rád nemám.

Když se na vás dívám, po Vánocích asi problém s váhou nemáte, že?

Musím to zaklepat, zatím opravdu ne.

Takže žádné cukroví?

Ale dám si. Mám ho rád.