Přestože se českobudějovičtí fotbalisté před zápasem dušovali, že silnému soupeři nic nedarují a že černou sérii jedenácti zápasů v lize bez vítězství už konečně zlomí, nakonec neuhráli ani bod. „Byť jsme respektovali sílu soupeře, na domácí půdě jsme samozřejmě chtěli vyhrát a získat konečně tři body,“ potvrdil i trenér Jaroslav Šilhavý.

„Snahu sice nemohu svým hráčům upřít, rvali se s nepříznivým vývojem utkání a vynutili si i řadu standardek, bohužel jsme je nezahrávali dobře,“ posteskl si. „I tak jsme ještě do přestávky dokázali vyrovnat a je velká škoda, že Hudson v úvodu druhé půle to nedal před prázdnou bránu. Mohli jsme vést 2:1 a ten zápas mohl nabrat jiný směr.“

Hlavní příčiny další velice nepříjemné porážky kouč Dynama viděl ve spoustě nevynucených chyb. „Ačkoli jsme si byli dobře vědomi střeleckých schopností Marka Kuliče, zůstal hned na začátku zápasu úplně sám a nekrytý v našem trestném území,“ vrtěl Šilhavý hlavou.

„Také druhému gólu předcházela naše chyba,“ zmínil nepodařený odkop brankáře Kučery a dal najevo, že i třetí gól padl po nedůsledném obsazení protihráče v pokutovém území. „Tyto naivní chyby nás srazily tam, kde jsme.“

Boleslav fotbalisty Dynama určitě nepřehrávala tak jednoznačně jako minule Plzeň. A to i proto, že hráči Dynama byli ve hře směrem dopředu nepochybně daleko aktivnější než proti Plzni, jenže dostávali lekce ze střelecké efektivity. Hosté dokázali chyby domácích hráčů mistrně trestat, zatímco domácí své možnosti nevyužili.

„Kdyby Krob ve druhé půli proměnil svou šanci – a ta byla tisíciprocentní! – dostali bychom se do kontaktu a věřím, že bychom se o výsledek ještě poprali,“ litoval Šilhavý.

Skvělý Kulič


„My měli spoustu problémů s marodkou, na které byli Poláček, Sylvestre a Opiela. Tím víc jsme rádi, že jsme zápas takovým stylem zvládli,“ vyzdvihl výkon svého mužstva trenér Dušan Uhrin. „My věděli, že Budějovice musí doma vyhrát a udělat tři body. Proto jsme chtěli být od začátku aktivní, a to přesto, že jsme postavili doprostřed dva defenzivní záložníky. Honza Rajnoch totiž měl za úkol se trošku vysouvat výš. Myslím, že se to osvědčilo a že jsme tu sehráli dobrý zápas,“ pochvaloval si boleslavský kouč.

Obzvláště ocenil hru Marka Kuliče: „Odehrál tu jeden ze svých nejlepších zápasů, co je zpátky v Boleslavi. Byl velice aktivní a svůj výborný výkon korunoval dvěma góly.“

Trenér Jaroslav Šilhavý odmítl Uhrinova slova, že jeho mužstvo v zápase muselo vyhrát. „Musíme akorát zemřít,“ pravil, jedním dechem ale připustil, že zápas pro jeho hráče měl velkou důležitost. „Někdo z vás se mě před zápasem ptal, zda je to pro nás klíčové utkání. jenže pro nás je v naší situaci už každé utkání klíčové,“ zdůraznil.

Vzhledem k tomu, že uprostřed hřiště v současné době Dynamo za Boleslaví zaostává, dostávali se domácí často dopředu za cenu dlouhých balonů. „Ukázalo se, že to nebylo úplně od věci,“ mínil trenér Dynama a podobně to viděl i jeho protějšek. „Soupeř nás zlobil nakopávanými míči, se kterými jsme měli hodně problémů. Řekl bych, že i to jsme nakonec ale ustáli,“ konstatoval Dušan Uhrin.

Nic nevzdávají


Přestože se Dynamu v lize zase přitížilo a situace je krajně vážná, házet flintu do žita by bylo předčasné. „Čekají nás na podzim ještě dva zápasy, a přestože jsme hodně zklamaní, nic nevzdáváme a do dalšího zápasu půjdeme opět s vírou,“ ujistil Šilhavý.

Příští ligové kolo, ve kterém Dynamo hraje v Brně, se bude hrát až po reprezentační pauze příští sobotu 21. listopadu, už tento čtvrtek ale čeká Jihočechy pohárová odveta proti Spartě na Letné.

Najít recept na to, jak se v lize dostat ze současné mizérie, ale jednoduché určitě nebude. Mužstvo se po několika nevydařených zápasech dostalo do obrovské herní krize a hráči si přestali věřit.

„Fotbal je zkrátka o hlavě,“ prohlásil po nedělním zápase v Českých Budějovicích nejlepší muž zápasu Marek Kulič, jenž stále vzpomíná na své působení na jihu Čech a současná situace Dynama ho dle jeho slov velice mrzí. „Snad se kluci brzy zvednou,“ doufal.

Možná, že by neškodilo, kdyby trenér Šilhavý svým hráčům promítl video z jejich posledního vítězného duelu v lize. Bylo to letos 30. května a Dynamo v něm, věřte, nevěřte, rozdrtilo letošního půlmistra Teplice doma 3:0!