Po Spartě a Jablonci jste porazili i Baník a sbírku skalpů loňských ligových medailistů tak už máte kompletní. Je to hodně příjemné?

Samozřejmě, že nás výhry nad tak silnými mužstvy těší, důležitější ale pro nás je, že jsme ty zápasy vyhráli. A je nám jedno, s kým. Hlavně, že jsme ty body získali.

Stálo vás vítězství hodně sil?

Nebyl to snadný zápas. Sice jsme dali brzy vedoucí gól, ale pak Baník laciným gólem vyrovnal, a to nás trošku srazilo. Ostrava hrála dobře v poli a měla i nějaké šance. My to naštěstí ustáli a dali i vítězný gól. Ale byl to těžký zápas.

Zmínil jste šance Baníku, přičemž tu největší měl Zeher. Jak vám bylo, když běžel od půlky prakticky sám na bránu?

To byla veliká šance, největší z celého zápasu. Naštěstí ji Zeher neproměnil. Myslím ale, že jsme jinak hosty do podobných příležitostí nepustili, takže spíš museli střílet zdálky.

V neděli hrajete v Praze se Slavií. Co si od toho zápasu slibujete?

Určitě to bude úplně jiný zápas. Slavia má své problémy, je v tabulce dokonce pod námi. Přestože na spodek tabulky Slavia určitě nepatří, je to její starost. My se naopak budeme snažit její problémy využít a udělat tam nějaký ten bod.

Na koho si budete muset ze Slavie dávat největší pozor?

Oni hrají v poli dobře, jenže se trápí v koncovce. Karol Kisel ale dává dost gólů, takže jeho si budeme muset víc hledět.

Právě vy jste na jaře v Edenu dal Slavii krásný gól. Ještě si ten moment vybavujete?

Velice dobře. Byl to totiž zatím jediný gól, co jsem za Budějovice dal… Je to hodně příjemné vzpomínání, nicméně je to za námi. A hodně těžký zápas je před námi.

Jediný gól jste dal právě Slavii, trefíte se s ní tudíž i tuto neděli?

Ať dá gól kdokoli, hlavně ať tam něco uhrajeme.