Podruhé budou mezi sebou jihočeské firmy bojovat o to, která z nich umí hrát nejlépe fotbal. Poprvé se Zaměstnanecké ligy Deníku zúčastní i písecká stavební společnost Casta a. s., která má v republice dobré jméno již třicet let. Hrát za ně bude Zdeněk Pšenička, který ve společnosti pracuje jako vedoucí servisního úseku.

Váš největší sportovní úspěch?
Dodnes hraji aktivně krajský přebor, měl jsem nějaká vážnější zranění, tak je pro mě úspěchem být stále na této úrovni a hrát s dobrou partou mých spoluhráčů. Jinak úspěchy byly, od žáčků přes dorost až po muže. Vzpomínám na úspěch staršího dorostu v Příbrami – druhé místo v České republice, zahrál jsem si krátce třetí ligu v Písku a nejvíc vzpomínám na postup do krajského přeboru s Čimelicemi.

Co děláte pro svou kondici?
Aktivně hraji fotbal, takže se snažím pravidelně trénovat a dělat další sporty, které mě baví.

S kterým fotbalistou byste si chtěl zahrát a proč?
V současné době je plno skvělých světových fotbalistů, těžké někoho vybrat… Fotbal je kolektivní hra, od dětství fandím Realu Madrid, tak s tímhle týmem bych si rád zahrál.

Jaký jste si dal v životě „vlastňák“?
Nikdo si nechce dát vlastní gól, i když si myslím, že jsou ve fotbale situace, kdy ani nevíte, jak se to stane. S úsměvem si vzpomenu na jeden v dorostu, je to již dávno – náš brankář neměl nárok.

Komu byste dal červenou kartu a za co?
Nenapadá mě komu, ale trestal bych hráče za nesmyslné fauly a leckdy bych dal červenou kartu i samotnému rozhodčímu.