Reakce generálního manažera Dynama ČB, šéfa divizního fotbalového klubu Malše Roudné a SK Mladé, které hraje na Českobudějovicku okresní přebor.

Martin Vozábal (generální manažer SK Dynamo České Budějovice): "Přesné a konkrétní informace nemám. To, že trenéři mládeže jsou dotováni, to tak je. Pokud by přísun dotací pro tuto složku byl pozastaven, pak by to byl pro nás opravdu problém."

Libor Šolc (předseda Malše Roudné): „Vůbec netušíme, co bude. Jsme z toho mírně šokováni a hlavně nemáme žádné informace. Nevíme, co bude následovat, neexistuje žádná zpětná vazba. Víme jenom to, co se doslechneme v televizi nebo si přečteme na internetu. Pokud by dotace byly zastaveny, tak by to byl velký problém. Nejen pro nás, ale pro všechny kluby. Dostáváme příspěvky na činnost a na údržbu. Nedovedu si představit, co by následovalo, kdybychom je nedostali. Rádi bychom zjistili informace, ale nemají je ani na ČBSTO, který je pro nás zprostředkovatelem dotací. Ani na fotbalovém svazu nám nic neřekli. Je to tak trochu období temna.“

Předseda Lokomotivy ČB Jiří Pečenka (vlevo) a trenér Pavel Hanel. Fotbalisté jsou v nejistotě, jak se pozastavené dotace projeví v praxi, nakolik ovlivní chod klubů.
Lokomotiva plánovala koupit vybavení pro mládež a zaplatit trenéry


Petr Lískovec (předseda SK Mladé): „Už roky podáváme žádosti o dotace přes ČUS nebo přímo na ministerstvo. Ne přes ČUS. Daří se nám získat více peněz, než kdybychom žádali přes FAČR. Na krajském fotbalovém svazu nemám dobré vztahy. Je otázka, pokud by byly zastaveny dotace, jestli by se to týkalo FAČR, nebo všech dotací z ministerstva. Sice nežádáme přes FAČR, ale jsme fotbalový oddíl. Nikdo nic neví. Všeobecně panuje v těchto záležitostech dost chaos.“