Dobře ale vědí, že je nečeká snadný úkol. „Bohemka hraje poctivý, pracovitý a bojovný fotbal. Bodovala se Slavií, porazila Slovácko. Ačkoli hrají v azylu na Slavii, zřejmě jim to svědčí,“ míní kouč Dynama Jaroslav Šilhavý.

Vedle Dynama zůstaly v lize bez porážky už jen Olomouc a Plzeň, budějovičtí trenéři ale dobře vědí, že na fanfáry ještě je spousta času. Hráči se o tom přesvědčili před týdnem doma proti Hradci, kdy jen s velikým štěstím uhráli bod. „My věděli, že Hradec, byť je to nováček, má silný tým. To se potvrdilo, Hradec tady hrál velice dobře, předčil nás v pohybu a my za celý zápas nenašli na jejich hru protizbraň,“ sportovně uznává trenér Šilhavý.

Fotbalisté Dynama nakonec tedy i bod brali, nicméně hráli doma, takže by ty dva ztracené body chtěli brzy nahradit venku. „Bylo by moc příjemné, kdyby se nám to podařilo už tuto neděli v Praze,“ usmívá se budějovický kouč. „Nejlepší by bylo vyhrát, ale podle vývoje zápasu by třeba i bod mohl mít svou cenu,“ dodává.

Podle trenéra Dynama patří nedělní zápas v Edenu mezi takzvané šestibodové. „Sezona sice teprve začíná, přesto by právě Bohemka mohla být soupeřem, s nímž se můžeme pohybovat ve druhé půlce tabulky. Proto může jít vlastně o těch šest bodů,“ tvrdí Šilhavý pragmaticky.

Že se nedělní zápas místo v Dolíčku hraje v Edenu, by dle trenéra Dynama mohla být pro jeho hráče výhoda: „Fanoušci Bohemky jsou vyhlášení, a když se hrálo v Dolíčku, byli opravdu tím dvanáctým hráčem. Bohemce jejich fanoušky všude jinde závidí.“

Což je pravda, jenže právě ti nejskalnější příznivci klokanů zápasy svého milovaného týmu bojkotují, protože se jim nelíbí přechod z Dolíčku na stadion Slavie. „Zda trvá bojkot dál, to nevím,“ říká.

Už i Lencevič?

Dynamo bude mít v Edenu už k dispozici i oba nové hráče, kteří ve čtvrtek na jih Čech přišli na hostování z Bohemians Praha. Zatímco gólman Beláň si na svůj debut v novém dresu zřejmě bude muset nějaký čas počkat, neboť Kučera má v úvodu ligy skvělou formu, stoper Lencevič by v Edenu vyběhnout mohl. „Je to možné,“ přikyvuje Šilhavý a dodává: „Je to kvalitní hráč, se svými 195 centimetry dobře rostlý, v české lize je už tři roky, takže má i dostatek zkušeností. Je v širším kádru běloruské reprezentace.“

K dlouhodobě zraněným Benátovi a Leštinovi přibyl Riegel, všichni další hráči by měli být k dispozici. „Dokonce už i Stráský a Klavík, kteří před týdnem pomáhali béčku proti Chomutovu,“ uzavírá trenér Jaroslav Šilhavý.

Klokani chtějí doma uspět

„V předchozích dvou zápasech v Edenu jsme zahráli dobře, věříme, že to vyjde i tentokrát,“ prohlásil před nedělní ligou s fotbalisty Č. Budějovic pro klubový web trenér Bohemky Pavel Hoftych. „Abychom zůstali v klidných vodách, rádi bychom na výkon z duelu se Slováckem navázali i proti Českým Budějovicím,“ dodal Hoftych.

Ten má narodce už jen Cseha, jenž je po drobné operaci kolena. Nikdo není v trestu. „Jihočeši zatím neprohráli, mají čtyři remízy z pěti zápasů a měli silné soupeře. Musíme se prosadit naším pojetím, které jsme ukázali v posledních zápasech,“ uzavřel Hoftych.

V Písku v sobotu Karlovy Vary

Třetiligoví fotbalisté FC Písek rozjeli novou sezonu nadějně, když oba zápasy zatím vyhráli. V sobotu dopoledne je od 10.15 na domácím hřišti čeká těžký soupeř – na rodný jih Čech přiveze své Karlovy Vary zkušený exligový kouč Jindřich Dejmal! „Jedeme do Písku uhrát co nejlepší výsledek a hlavně si neudělat ostudu,“ uvedl pro Písecký deník.

Béčko Dynama hraje v ČFL v neděli v Králově Dvoře, v divizi bude největší pozornost upřena k nedělnímu derby Třeboň – Strakonice (10.30).