Své hráče nicméně pochválil za maximální úsilí, s nímž se snažili až do úplného konce nepříznivě se vyvíjející zápas otočit ve svůj prospěch. „Jenže gólman soupeře měl velký den. Byť některé situace vyřešil i s notnou dávkou štěstí," zmínil Džafičovu tvrdou střelu či Dolejšův volej.

Na tiskovce na dotaz, co jeho jeho svěřencům chybělo k tomu, aby své úsilí přetavili v kýžený obrat skóre, jen pokrčil rameny: „Chybělo jediné, dát gól. Když si proti tak kvalitnímu celku, jakým Sokolov jistě je, vytvoříte tolik šancí, nic víc, než dát gól, už prostě udělat nejde," poznamenal.

„A když jsme ty veliké šance neproměnili, zachránit už nás mohla snad jedině penalta. Šanci ji kopat jsme ale nedostali, byť tam některé sporné situace byly," soudil trenér Táborska a zmínil obrovský šrám, který si při svém střeleckém pokusu ve druhé půli odnesl Cíferský. „Bohužel jako penaltový zákrok to posouzeno nebylo," litoval.

Za velký zásah do stanovené taktiky Luboš Zákostelský označil vynucené vystřídání Vladimíra Dobala, jenž už po dvaceti minutách šel ze hřiště se zlomeným nosem. „Utrpěl přímý úder do obličeje, bohužel bez udělení byť jen žluté karty," vrtěl hlavou domácí kouč. „Na něj to nebyl férový zákrok a my se budeme muset možná delší dobu bez něj obejít," vraštil čelo. „Jeho odchod byl obrovskou ztrátou, je to pro nás klíčový hráč."

„Prohra pro nás byla hodně hořká pilulka, protože zápas měl náboj i vzruch a naši hráči do něj dali hodně sil, přesto si nakonec body vezli hosté," smutnil domácí kouč. „Je to pro nás i velká ztráta a my se musíme snažit ji co nejdříve někde nahradit," zdůraznil.

Dle trenéra hostí Aleše Jindry šlo o vyrovnané utkání, v němž ani jedno mužstvo nebylo výrazně lepší než to druhé. Připustil, že jeho tým získal tři body šťastně. „Nicméně neudělali jsme žádnou chybu, ubránili standardní situace a přečkali jsme některé velké šance soupeře a závary před naší brankou," vyzdvihl.

Souhlasil i s tím, že na čistém kontě jeho týmu měl lví podíl výborně chytající brankář Jakub Dvořák. „Měl výborné zákroky a na tom, že jsme tady zvítězili, bezesporu má velkou zásluhu," uznal.