Jednou stačilo na jaře Čtyřdvorským nastoupit, aby stáhli ztrátu na vedoucí Bavorovice na dva body. Že je vstup do sezony vždy ohromně důležitý, zní sice jako klišé, ale trenéři by na ně přísahali. Kouč Jaroslav Rambousek připouští, že z premiéry měl jisté obavy: „Před jarní sezonou  jsme vyhráli generálku v Olešníku, kluci byli natěšeni na první zápas doma s Trhovými Sviny, ale počasí fotbalu nepřálo a my tři týdny nehráli," připomíná Rambousek, že jeho tým trénoval, ale o víkendech měl volno, neboť zápasy se odkládaly.

Lišov měl za sebou alespoň jedno domácí utkání, byť nevydařené. „Devět, možná deset kol za sebou nevyhrál, naposledy podlehl Vacovu a náš Míra Havelec tam byl jako rozhodčí, takže viděl, jak Lišov odešel fyzicky, že dostal čtyři góly," říká Jaroslav Rambousek, a proto čekal, že soupeř se pokusí prolomit neúspěch právě na českobudějovickém sídlišti. Hosté gólem do šatny vyrovnali, stav 1:1 pak vydržel až do 70. minuty, kdy se trefil domácí Příhoda. Pojistku přidal Jiránek.

Vyloučení Wernera po druhé žluté kartě, neproměněná šance Kandla a Příhodův gól po akci střídajícího Hornycha –  to jsou tři momenty, které zlomily do té doby houževnatý odpor Lišova.

Obavy favorita se rozplynuly s druhým gólem v Rodenově síti. „První poločas byl z naší strany rozháraný. Dali jsme vedoucí gól, zbytečně jsme inkasovali do šatny, ale věřil jsem, že když o přestávce kluky v kabině trochu povzbudím, tak bychom utkání měli zvládnout," uvedl domácí kouč, kterému se povedlo střídání: čerstvý Lukáš Hornych po chvilce na hřišti stříleným centrem asistoval posile z Třeboně Jaroslavu Příhodovi.
„Věděli jsme, že jaro bude těžké. Nabádal jsem hráče, ať se soustředí sami na sebe, že půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, co z toho vzejde," tvrdí trenér Čtyř Dvorů, které mají po dlouhé době jiné, příjemnější starosti, než soutěž udržet. „S výsledkem jsem spokojen. Vítězství mě potěšilo, herně ještě máme co zlepšovat," pravil Rambousek po jarní premiéře s Lišovem.

Hráče v červenomodrých dresech potěšil i výsledek z Bavorovic. Mariner měl výkop o čtvrt hodiny dřív, a tak Čtyřdvorští v závěru svého utkání už věděli, že lídr klopýtl: ve šlágru prohrál doma s Lokomotivou ČB 0:3.
Paradoxně právě z Bavorovic dorazila nová akvizice a postavila se do branky Čtyř Dvorů: Jan Nováček vytrhl trn z paty týmu, který po návratu hosta Hanuse na Rudolfov marně sháněl novou jedničku. Jmen padlo několik, ale brankáře Čtyři Dvory ulovily za minutu dvanáct. Ani trenér Rambousek nepovažuje situaci na postu brankáře ve Čtyřech Dvorech za standardní: „Na jaro gólmana máme, ale musíme to do budoucna nějak dořešit, protože není normální, aby k nám chodil na každý půlrok někdo jiný," uvítal by stabilní brankářskou oporu.

Čtyři Dvory na přelomu dubna a května kvůli dohrávkám budou v jednom kole. „Čeká nás pět zápasů ve třinácti dnech!" hlásí trenér. Jeho tým vstoupil do jara se třemi posilami, ale bez zraněného kapitána Klímy. „Ve středu hřiště to bylo znát," připustil trenér. Miroslav Klíma patří k pilířům sestavy. „Měl něco se zády, říkal, že se zapojí do tréninku a proti Nové Bystřici by už mohl naskočit. Dvojice v útoku Jiránek, Příhoda by pak měla být ještě údernější," je přesvědčen  čtyřdvorský kouč Jaroslav Rambousek.