Proměna je dokonána – z loňského aspiranta sestupu je nový lídr tabulky! Kouč Jaroslav Rambousek si mne ruce: „Je to milé. Říkám tomu malý fotbalový zázrak, protože loni jsem mužstvo zachránil a teď se stejným kádrem, pouze s Mírou Klímou místo Šejnohy, vedeme I.A. Jen tak dál!" září čtyřdvorský trenér, jenž v sobotu hostí se svým týmem v dalším šlágru Bavorovice!

TÝN – HRADIŠTĚ 2:1. Vladimír Švec, trenér Týna: „Byl to asi náš nejhorší první poločas od začátku soutěže! Kluci si asi mysleli, že nemusí běhat, bojovat, ani přihrávky nám nešly. Soupeř byl lepší a také zaslouženě vedl gólem Šafaříka, který se dobře trefil. O poločase jsme si něco řekli a kluci pochopili, že takhle se hrát nedá. Druhý poločas jsme začali běhat, bojovat o každý míč a zápas jsme, zaplať pánbůh, otočili – po dvou pěkných přihrávkách od Janoucha skórovali Vařil a Šálený.  Hradiště má dobrý manšaft."

OLEŠNÍK – PROTIVÍN 2:2. Radek Šíma, trenér Olešníka: „V prvním poločase jsme využili jen jednu ze svých šancí, a to ve 36. min., kdy Rys po ukázkové přihrávce od Reindla překonal brankáře Protivína.  Do druhé půle hosté zpřesnili hru a v 59. min. po zaváhání naší obrany vyrovnali. Pojerova hlavička nás opět poslala do vedení a Protivínští vyrovnali zblízka v 79. min., kdy Komrska neudržel přízemní střelu. Zlepšený výkon, hlavně v první půli, nám tak ani tentokrát nepřinesl plný bodový zisk…"

ŠEVĚTÍN – DŘÍTEŇ 4:1. Radim Novotný, hrající manažer Ševětína: „Soupeř je poslední, ale ani my nejsme v super formě, takže jsme šli do zápasu s respektem. Ale vyhráli jsme zaslouženě, zápas jsme zvládli dobře. Hráli jsme to, na co při současné marodce máme. Dali jsme vcelku pěkné čtyři góly, výsledek je dobrý, diváci byli spokojeni. Po zápase nám obecní úřad promítal Okresní přebor, takže fotbalová sobota se v Ševětíně vydařila!"

Václav Stulík, trenér Dřítně: „V domácím prostředí byl Ševětín po většinu času lepší, měl více ze hry. My první poločas nevystřelili na branku a prohráli jsme 0:1. Do druhé půle jsme vstoupili lépe, byli jsme aktivnější, ale při první návštěvě Ševětína u našeho vápna jsme si dali vlastní gól a před dalším gólem si Radim Novotný udělal z našich hráčů slalomové tyčky a přihrál spoluhráči, který zvyšoval na 3:0. I když jsme zanedlouho snížili, bylo rozhodnuto, protože vyložené šance jsme si nevytvořili  a domácí po další naší chybě v obraně pečetili. Co jsme předváděli kolem vlastní brány, bylo neuvěřitelné, proto venku dostáváme příděly."

HRDĚJOVICE – ČTYŘI DVORY 1:2. Jaroslav Čížek, asistent Hrdějovic: „V přímém souboji o první místo jsme neuspěli  a musím říct, že zaslouženě, protože soupeř nás předčil v nasazení, důrazu hrál s větší chutí a měl i více šancí. My byli od začátku pod  tlakem, k první vážnější akci jsme se dostali až ve 30. min. a byla z toho penalta, ze které jsme šli do vedení.  I ve druhé půli byli hosté aktivnější, v 57. min. rovněž z penalty vyrovnali a obě mužstva pak měla po jedné šanci. Sedm minut před koncem nás soupeř potrestal za chybu v rozehrávce a Jiránek nám dal vítězný gól. Některé individuální výkony našich hráčů zůstaly trochu za očekáváním. Soupeř zaslouženě vyhrál, my se pokusíme uhrát body jinde."

Jaroslav Rambousek, trenér Čt. Dvorů: „Na Hrdějovice jsme se připravovali, věděli jsme, že mají nejlepší  útok a druhou nejlepší obranu v soutěži. Myslím, že jsme odehráli na podzim nejhezčí utkání. O půli jsme prohrávali gólem z penalty, a tak jsem v kabině hráče ještě více vyhecoval. Říkal jsem jim, že ten den v Hrdějovicích neprohrají, protože hrají dobrý fotbal! To se potvrdilo ve druhé půli, kdy jsme výsledek zaslouženě obrátili. Kluky jsem pochválil, takhle by se mělo hrát! Na I.A to bylo nadstandardní utkání. Jedinou kaňkou je, že se v 90. min. nechal vyloučit Jiránek a bude nám v těžkých zápasech chybět."

BAVOROVICE – LIŠOV 4:1. Karel Franěk, trenér Bavorovic: „V derby se nám podařilo brzy vsítit branku, která nás uklidnila. Soupeř z ojedinělé akce sice vyrovnal, ale střelecky disponovaný Koranda dal na 2:1. Druhý poločas byl v naší plné režii: dali jsme dva góly, hosty jsme do šancí nepouštěli a utkání se dohrávalo v poklidu. Dali jsme tím nejlepší pozvánku na sobotní dopolední šlágr ve Čtyřech Dvorech!"

Štefan Farkaš, vedoucí Lišova: „Akce se střídaly na obou stranách a domácí od 16. min. vedli. V první půli jsme měli čtyři gólové šance, ale využili jsme jedinou – křižnou střelou vyrovnal Murčo.  Bavorovičtí po chybě naší zálohy dali před poločasem druhý gól.  Začátek druhé půle patřil nám, bohužel chyběl větší důraz při zakončení. Po dvou nejistých zákrocích brankáře nás Bavorovice potrestaly v 69. a 79. min. dvěma góly. Naše hra stále postrádá lepší koncovku, na jeden gól potřebujeme pět šest šancí, takže máme co zlepšovat!"

VIMPERK – T. SVINY 0:1. René Janoušek, trenér T. Svinů: „Jeli jsme s cílem neprohrát, protože se hrálo o šest bodů, a jsem strašně rád, že se nám utkání venku povedlo. Vítězný gól jsme dali pět minut před koncem z brejku. Honza Gažák před vápnem přihrál mezi obránce Radku Řežábovi, jenž chladnokrevně skóroval. Vimperk jsem viděl na Lokotce, kde byl v první půli herně o něco lepší. U nich jsme se přizpůsobili, zápas neoplýval krásou, byl bojovný s řadou nepřesností a nervózní. Vybojované vítězství nás těší, zlaté body!"

D. VODA – LOKO ČB 0:2. Zdeněk Frolík, předseda D. Vody: „Zápas rozhodly dvě naše chyby. První gól byl skoro vlastní. Ve druhé půli jsme neproměnili za stavu 0:1 penaltu. Jinak hra byla vyrovnaná, možná jsme měli víc ze hry, útok hostů však byl nebezpečnější. O výsledku rozhodly dva momenty, které jsem zmínil."

Jan Koutský, trenér Lokomotivy: „Na zápas jsme se připravovali standardně jako na každý jiný. Především se na vývoji podepsala naše aktivní hra od první minuty. Byli jsme lepší, domácí tahali za kratší konec, měli jsme i víc šancí. Spoléhali jsme na to, že aktivním pojetím soupeři znemožníme rozehrávku, a to se dařilo. Naopak sami jsme se dostávali do koncovky a hrozili. Po právu jsme v prvním poločase dali vedoucí branku. Ve druhém jsme měli hluchou desetiminutovku, kdy jsme přežili i penaltu, kterou brankář zkušeně chytil. Přesto jsme byli i ve druhém poločase lepší a zaslouženě vyhráli.  Po opravdu solidním týmovém výkonu pro nás nebyl výsledek takovým překvapením jako pro ostatní."

N. VES – SLAVIA ČB 1:3. Jan Prener, Slavie: „Už jsme potřebovali konečně zabrat a povedlo se! Během dvanácti minut padly tři góly, z toho dvě do domácí sítě, takže úvod byl na menším hřišti hektický. Po přestávce nás domácí zmáčkli, měli dvě šance, ale nám se povedlo z rohu zvýšit na 3:1, čímž bylo v 65. min. víceméně rozhodnuto. Potom se domácí ve snaze korigovat tlačili do útoku, my měli brejky a nastřelili jsme tyč.  Dobře zachytal brankář Gutfried z dorostu, jenž vytáhl mimo tyče hlavičku Máci Wohlgemutha a předvedl ještě jeden výborný zákrok."