V pátek totiž Jiří Jurásek oslaví své padesáté narozeniny a první vítězství jeho týmu v letošním ročníku by ho moc potěšilo. „Je to pro nás hodně důležitý zápas, už bychom hrozně moc potřebovali bodovat naplno,“ říká.

Jaké máte zprávy o soupeři?
Víme, že tam hraje exligový Kuchař, na jehož standardky si musíme dát velký pozor. Tím spíš, že v neděli v Králově Dvoře jsme právě ze standardek dva góly dostali. My tam měli hodně šancí, ale Svátek, Novák i Mácha je nevyužili.

Vaše áčko hraje doma s Baníkem až v neděli, takže počítáte i s pendly?
Teprve se o tom s Pavlem Tobiášem budeme bavit, ale hodně bych stál o brankáře Křížka. Na marodce se zánětem spojivek totiž je Pešula, a přestože Vlk minule nechytal špatně, zkušenosti Zdeňka Křížka by se nám jistě hodily.

A co ta vaše padesátka? Nějak to rychle uteklo, co?
Někdy se mi to zdá být jako včera, když jsem v pětaosmdesátém do Budějovic přišel. Rád na to vzpomínám, liga se tu hrála po hrozně dlouhé době a ta euforie tomu taky odpovídala. Hlavně ten první rok byl super.

Ligu jste poznal nejen jako hráč, ale i jako trenér.
Prvně jsem do ligy nakoukl ve Slovácku, kde tenkrát byl výborný manšaft v čele s Poláchem a Rajnochem. Ale i tady v Dynamu, když jsem dělal asistenta Frantovi Ciprovi, se nám dařilo. To už je ale minulost, teď mám v hlavě spíš sobotní zápas s Vltavínem.