A byla to porážka úplně zbytečná.

„Hlavně na začátku nedostat nějaký hloupý gól," říkal před zápasem v rozhovoru pro Deník jižní Čechy budějovický útočník Zdeněk Linhart.

Než se ale fotbalisté Dynama stačili v Mostě rozkoukat, prohrávali po dvou slepených gólech 2:0… V 18. minutě utekl po Nečasově pasu Šlapák, jenž prostřelil Daňka na 0:1. Čtyři minuty nato na Vojtův centr brankář Daněk nedosáhl a Rosendo hlavou zvýšil na 2:0.

Teprve poté Jihočeši přidali a svého soupeře zatlačili. Ve 36. minutě Machovec protlačil míč za záda brankáře Beláně, gól ale pro ofsajd neplatil. Těsně před půlí v bráně domácích neskončil míč ani po střele Vyskočila.

V kabině Dynama bylo po poločase zřejmě živo, protože do druhé půle hosté vstoupili jako vyměnění a dvěma góly v rozmezí osmi minut vyrovnali na 2:2. Navíc od 54. minuty hráli přesilovku, neboť Mostu byl při penaltovém faulu vyloučen po druhé žluté kartě Běloušek. I v oslabení ale Most dal gól a těsný náskok už uhájil až do konce.

Baník Most – Dynamo ČB 3:2 (2:0)

Branky: 18. Šlapák, 22. Rosendo, 66. Olejník – 54. Rýdel (11), 62. Linhart. ŽK: Běloušek, Charuza – Linhart, Klesa, Machovec, Vyskočil, Hašek. ČK: 54. Běloušek. Diváci: 1170. Rozhodčí: Ardeleánu – Štěrba, Ratajová.

Most: Belaň – Běloušek, Olejník, Charuza, Ježdík – Vojta, Jan Procházka (81. Kotlan), Rosendo, Nečas (56. Nguyen) – Šlapák – Jiří Procházka (88. Duchnič).

Dynamo: Daněk – Hašek, Lengyel, Deli, Machovec (60. Kalod) – Rýdel, Jarolím – Klesa, Vyskočil, Poliaček – Linhart.

V pátek se Dynamo od 18 hodin doma střetne s Frýdkem-Místkem.