Léčba zabrala. Prakticky okamžitě. "Kláda a Masíčko, budou asi hledat trenéra. Uvidíme,“ jen stručně komentoval složení nové českobudějovické dvojice sportovní manažer Sparty Tomáš Sivok. Rozhovor s bývalým reprezentantem o sparťanském (ne)zpackaném podzimu přineseme v Deníku na webových stránkách už v pondělí…

Kláda je přezdívka Jiřího Kladrubského, Masíčko říkají kamarádi Jiřímu Lerchovi. "Jiřina je hlavní trenér," popisuje rozložení sil mladší z páru a ukazuje na Lercha. "Já mu jen pomáhám, ale mám větší slovo, než jsem měl. Větší kompetence."

V utkání s Brnem byla prakticky okamžitě vidět změna nálady v týmu. A dostavil se i tříbodový úspěch.

Jenže vedení klubu s největší pravděpodobností ponechá trenérskou dvojici ve složení Lerch - Kladrubský jen pro sobotní zápas na Letné. "Jednáme s několika možnými kandidáty, konkrétnější ale v tuto chvíli být nemůžeme," ochotně, ale trochu tajemně sdělil tiskový mluvčí nejlepšího jihočeského fotbalového klubu Dušan Mendel.

Na fotbalové scéně vyplavalo další zajímavé jméno. Zdá se, že klub je blízko dohodě s Tomášem Zápotočným.

Bývalý český fotbalový obránce a bývalý reprezentant byl od léta 2017 hráč klubu 1. FK Příbram. Mimo Českou republiku působil na klubové úrovni v Itálii a Turecku. Na kontě má 4 starty za český národní tým v letech 2006–2007.

Díra v ledu  a odborníci v akci
Velký průšvih! Největším odborníkem na díru je Roman Červenka

V létě 2018 ukončil fotbalovou kariéru.

Aktuálně trénuje Příbram, která prožívá skvělý podzim. Ale "jen" ve druhé lize. Před víkendem jsou Příbramští v čele tabulky s třiceti body, o dva body před Líšní. Zajímavé je i skóre. Svěřenci trenéra Zápotočného nastříleli v 15 podzimních zápasech 28 gólů. Vypovídá to o ofenzivním pojetí, o střelecké chuti, o trenérově dobré práci.

A protože trenér Weber skončil v Dynamu, protože ani jednou s týmem nevyhrál v domácím prostředí, co si připomenout domácí příbramskou bilanci? Příbram je ve F:NL v tabulce domácích zápasů za Varnsdorfem a Karvinou třetí: A bilance? 8 zápasů - 16 bodů. Skóre? Docela impozantní: 17:6. Tak uvidíme, jestli Dynamo najde štěstí za potokem, Zápotočný by se od Litavky přesunul k Vltavě, kde leží stadion na Střeleckém ostrově.