Trenér Dynama David Horejš se však po nedělní podvečerní dohrávce II. ligy s Varnsdorfem spokojeně netvářil. Spíše naopak: „Pro nás je to obrovské zklamání, neboť jsme zápas měli výborně rozehraný, nakonec jsme ale málem neuhráli ani bod," lomil rukama trenér Dynama.

V úvodu ho potěšil Pešek. Zřejmě nejmenší hráč na ploše si po dlouhém Vaňkově nákopu troufl na vzdušný souboj s brankářem Samoelem a v něm zcela nečekaně uspěl… „Chtěli jsme od začátku hrát aktivně, což se nám dařilo a brzy jsme dali i gól," pochvaloval si trenér Horejš.

Jeho svěřenci ale o náskok brzy přišli. „Nechápu, co jsme schopni dostat za góly," soptil Horejš. „Na hlavičkové souboje byli určeni hráči, jenže pak letí z autu jednoduchý míč před bránu a dva nejvyšší hráči se tam sehnou," jen nevěřícně vrtěl hlavou budějovický kouč.

V závěru první půle Jurdík po Čavošově pasu obešel i vybíhajícího gólmana a jako na stříbrném tácu předložil míč Wermkemu – 2:1. „Byla to nádherná akce, krásně vykombinovaná," vyzdvihl trenér Horejš a dodal, že po gólu do šatny o přestávce své hráče nabádal, aby dál hráli aktivně, vzadu ale jednoduše a vyvarovali se chyb. „Jenže to, co jsme tam po půli směrem dozadu předvedli, prostě nechápu! Je to selhání jednotlivců, a to už poněkolikáté. Jednou je to ten, podruhé onen, když ale budeme dostávat takovéto góly, těžko se někam posuneme," smutnil Horejš. „Že dáme čtyři góly Karviné a tři Varnsdorfu, je sice hezké, že ale jich tak strašně moc taky dostáváme, nad tím se musíme zamyslet. Tak, se fotbal prostě hrát nedá," hněval se trenér Dynama.

Jeho svěřenci poločasové rady svého kouče si po půli vzali za své jen první čtvrthodinu, pak hosté během pár minut dvěma góly skóre otočili. Penaltě na 2:2 předcházela chyba stopera Hájovského, jemuž uskočil míč od nohy. A na 2:3 hosté defenzívu Dynama dokonale vyšachovali. „My v tu dobu úplně vypadli z tempa. Zcela jsme totiž přestali hrát aktivně.Tým nežil, byli jsme bez emocí. Aby tam bylo deset němých hráčů, to nejde," mrzelo Horejše.

Ke cti hráčům Dynama slouží, že i poté, co hosté skóre otočili, se nesložili a dokázali po Šimákově přímém kopu a pohotovém gólu střídajícího Ujce ještě srovnat na 3:3. „Na podzim by nás asi takový obrat zlomil a že jsme teď ještě dokázali aspoň bod urvat, mě těší. I tak si však myslím, že tým s tolika zkušenými hráči musí při podobném vývoji zápas sehrát líp," stál si na svém David Horejš.

Hosté bod brali. „Z naší strany byla určitě lepší druhá půle, kdy jsme se víc dostali do hry. Že jsme o výhru přišli až v poslední minutě, nás samozřejmě mrzí, musíme ale respektovat sílu soupeře. A tu Budějovice bezpochyby mají," podtrhl trenér Roman Veselý.