Na špici tabulky je i tak nadále těsno: Malši jako chrti dýchají na záda Borovany, Kamenný Újezd a Ledenice!
Kdo v sobotu přišel do Mladého na I.B třídu a neznal podzimní pořadí, v prvním poločase by sotva hádal, že na sebe narazily týmy z opačných pólů tabulky. „Pětadvacet minut jsme se rozkoukávali," přiznal na rovinu nejzkušenější z vítězů, rutinér Bohumil Vogl (40 let).

Roudenští na podzim nasbírali v I.B třídě o třiadvacet bodů víc než domácí! Hrající asistent trenéra Bohumil Vogl proto varoval spoluhráče, ať soupeře hlavně nepodcení. „Před zápasem jsem říkal, ať zapomenou na to, jestli je někdo první nebo poslední, že de facto začíná nová sezona," zdůraznil v Mladém kapitán roudenské rezervy.
Na hřišti postrádal Libora Šolce, jenž v sobotu dopoledne zastupoval klub na valné hromadě KFS, kde se volil nový předseda. „Jinak nastupuje na postu v záloze, za útočníky. A jeho přítomnost je znát. Má zkušenosti, vpředu podrží míč a rozehraje," postrádal tentokrát Vogl druhého harcovníka, jehož srdce bije pro Roudné.
V béčku si oba matadoři,  obklopeni mladíky, rozdělili kompetence. Šéf klubu Libor Šolc je zároveň hrajícím trenérem, zatímco Bohumil Vogl mu asistuje a na trávníku diriguje defenzivu. Jen se z místa štítového záložníka s přibývajícím věkem stáhl na stopera…

Ze širšího kádru divizního mužstva měl v Mladém k dispozici trojici Troup, Řežáb, Trejbal. Věkový průměr ještě stlačili dolů tři dorostenci. Hosty posadil do sedla vedoucí gól Tomáše Troupa, který přišel jako blesk z čistého nebe. Mládský odchovanec ve službách Malše se v zápase zapsal mezi střelce ještě jednou. „To ani nevím, že pochází z Mladého," usmíval se Bohumil Vogl.

Obnovenou premiéru v dresu záložního celku Malše prožil po návratu Radek Řežáb, jenž strávil podzim v Trhových Svinech a nováčkovi I.A sedmi góly vydatně pomohl. Spartak o něj hodně stál i pro jaro, zájem měl i hráč, ale Roudné s ním mělo jiné plány. Bohumil Vogl návrat střelce kvituje. „Slibuji si od něj góly, protože Radek je gólový, do šancí se dostane a je jen otázkou času, kdy mu to tam začne víc padat," je přesvědčen. Na podzim úspěšně nahradil Řežába v pozici střelce týmu Růžička, jenž se však v Mladém nepředstavil.  „Byl připraven s áčkem na zápas divize s Táborskem."

Po výhře 3:1 byl se vstupem svého týmu do jarní části samozřejmě spokojen. „Některé věci se daly řešit lépe, ale máme v mužstvu mladé kluky, kteří se ještě budou zlepšovat. Terény snad také budou čím dál lepší," věří.
O postupu hovoří kapitán očividně nerad, skoro se ošívá, když přijde řeč na ambice roudenské rezervy. „Jestli postoupíme, nebo ne, to teď neřešíme. Když je možnost, každý chce vyhrát. Když se to povede, budeme rádi. Nikdo nejde na hřiště, aby prohrával. Pokud je šance soutěž vyhrát, tím lépe," prohlašuje zkušený fotbalista.

Bohumila Vogla a jeho tým měl při premiéře na povel kouč áčka František Mertl. „Když s námi nebyl Libor Šolc, požádali jsme Frantu, aby přišel a pomohl nám zápas odkoučovat," vysvětloval stoper a ujistil, že s trenérem Mertlem na lavičce se týmu hrálo v Mladém zajisté lépe. „To v každém případě. Má zkušenosti, kluci ze širšího divizního kádru s áčkem trénují, takže je dobře, že je viděl v akci na vlastní oči. A pro hráče je určitě také dobře vědět, že se na ně trenér áčka přišel podívat," poznamenal Vogl.

Roudenská stálice nosívala na rukávu kapitánskou pásku i během historicky první sezony Roudného v divizi, která skončila sestupem. Od té doby proteklo korytem Malše hodně vody, Bohumil Vogl ale zůstává klubu věrný. Do porovnání, jaká byla divize dřív a dnes, se mu vůbec nechce. „Tohle já nehodnotím. V každém případě je tu už celostátní soutěž a pro kluky je dobře, že se s fotbalem někam podívají, vidí, jak to chodí jinde. Zahrají si proti chlapům, kteří už mají něco odkopáno, hráli i ligu, takže budou mít taky na co vzpomínat,"  má jasno Bohumil Vogl a ujišťuje, že výsledky divize sleduje a svým nástupcům v áčku drží v jarních bojích o záchranu palec: „Fandím jim!"