Derby na Rudolfově rozhodl pro Srubec druhým gólem matador René Janoušek

Českobudějovicko – Fotbalisté Mladého a Nové Vsi bok po boku vévodí po třech odehraných kolech JS Agency okresnímu přeboru. Béčko Lokomotivy, Rudolfova a staronový účastník soutěže Neplachov čekají na první bod.

1.9.2015

Karel Šíma v uplynulém kole nahrál na jeden z gólů Slavoje Temelín, který doma porazil Nové Hrady 4:2.Foto: Denk/ Michael Kalinicsk

Referáty od klubových zpravodajů jsou upraveny redakcí.

N. HRADY – BORŠOV 4:5 (0:3)
– Domácí nezvládli začátek zápasu a kvůli tomu prohráli. Skóre otevřel už ve 4. min. Müller. Druhou branku přidal po chybě domácí obrany v 19. min Pokorný. Domácí Šafár nastřelil jen břevno, naopak ve 41. min. opět Pokorný zvýšil na 0:3. Ve druhém poločase domácí hráči zabrali, ale na body to nestačilo. V 53. min. Tuscher trestal z penalty po zahrané ruce ve vápně. Výhodu pokutového kopu dostali i hosté a Gruber ji využil, 1:4. V 63. min. prostřelil brankáře Fabiána Šafár. V 79. min. šel sám na Winzbergera boršovský Šimeček a zvýšil na 2:5. Domácí ze své snahy vytěžili v závěru dvě branky: v 88. min. se trefil Meregya a už v nastaveném čase korigoval skóre Šafár. Pískal rozhodčí Granec. ŽK 4:6. Diváci: 50.

RUDOLFOV B – SRUBEC 1:2 (1:1) – Zajímavé a bojovné utkání mělo smutný konec pro domácí. Na začátku zápasu měl Rudolfov šanci, kterou neproměnil Koranda, a gólem neskončil ani trestný kop Říhy. Ve 21. min. dostal Koudelka z protiútoku hosty do vedení. Ve 31. min. akci Pflegera hosté zastavili faulem a Říha z trestného kopu krásně vyrovnal. Hra se pak přitvrdila. V nástupu do druhé půle Rudolfov opět nevyužil gólové příležitosti, v 71. min. Pfleger trefil jen břevno, a to se mu vymstilo, protože Janoušek dal v 76. min. z trestného kopu vítěznou branku Srubce. Domácí nastřelili tyč a nevyužili další dvě slibné šance. Pískal Šafránek. ŽK 2:0 (Tušl, Hlavatý). Diváci: 60.

HRDĚJOVICE B – TEMELÍN 3:5 (2:1) – Za úmorného vedra se obě mužstva pustila do hry ve svižném tempu. Po čtvrthodině Pojer dlouhým pasem vyslal Vařáka, jenž předložil míč do jasné Baručičovi, ale jeho střelu domácí obránci srazili na roh. Za minutu už se Temelín radoval, to se z pravé strany trefil olešnický pendl Vařák. A za tři minuty bylo srovnáno: Pražský poslal před branku přízemní centr a Tomka jej šikovně tečoval, 1:1. Ve 30. min. hrdějovický Mrkos zakončil sólo přes tři hráče střelou vedle a pak předvedli skvělé zákroky brankáři: domácí Trčka kryl Vařákovu střelu, na druhé straně se blýskl Cihla při pokusu Sýkory. Do vedení šli domácí znovu ve 37 min., kdy Mrkos přešel přes obránce, narazil Peškovi, jehož střelu Cihla vyrazil, ale na dorážku Severy byl krátký – 2:1. Ve druhé půli se Temelínu povedl obrat. Ve 47. min. si Vařák pohrál s domácí obranou a z úhlu vyrovnal. Za minutu Trčka zastavil Vařákův průnik faulem a Jaroš z penalty otočil skóre. Hosté posunuli Hrdinu do středové řady a jeho spolupráce s nejlepším hráčem na hřišti Vařákem nesla hostům ovoce. V 58. min. Vařák prošel obranou a přesnou střelou dal čtvrtou branku, v 83. min. pak trefil spojnici. V 90. min. našel Severa dlouhým pasem Tomku, jenž si obhodil obránce a přesným lobem snížil na rozdíl gólu. V nastaveném čase, kdy se domácí vrhli do útoku, zůstal na polovině osamocený Havlíček a po výkopu brankáře Cihly proměnil své sólo. Pískal rozhodčí Granec. ŽK 2:2. Diváci: 75.

Další zápasy najdete v úterním vydání ČB deníku, tedy alespoň výsledkově: Jankov B/Dubné - Borek 4:0, Čt. Dvory B - N. Ves 0:2, Loko B - Mladé 2:4, Hluboká B - Neplachov 3:0.

Zimní stadion dál ponese jméno Budvaru. Zatím

České Budějovice – Zimní stadion v krajském městě ponese název Budvar aréna i po 1. listopadu. Budějovičtí radní v pondělí odsouhlasili prodloužení smlouvy mezi městem a národním podnikem Budějovický Budvar o názvu sportoviště, jejíž platnost skončí k 31. říjnu. V úterý to řekl primátor města Jiří Svoboda.

AUTOMIX.CZ

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Pro Škodu je čínský trh velice důležitý, prodá na něm totiž nejvíc aut. Věnuje mu proto zvláštní pozornost, což je nově znát i na omlazené Octavii. Verze pro čínské zákazníky se totiž od té evropské poměrně dost liší. Samozřejmě to ale není poprvé, co jsou modely určené pro jiné trhy pozměněné.

Způsobil škodu a odjel

Českobudějovicko - Nezodpovědného řidiče hledají jihočeští dopravní policisté. Ten svou jízdou způsobil škodu na jiném vozidle, z místa ale odjel.

Jihočeské osobnosti nehýří po volbách optimismem

Jihočeský kraj - Z více než půl milionu jihočeských voličů nezahodilo šanci svým hlasem projevit politický názor 61,74 procenta.