Trenér Čepička označil výsledek za milosrdný. "Můžeme za něj být ještě rádi," prohlásil. Včelnice si jako první tým v sezoně odvezla z budějovického sídliště tři body. Na tak studenou sprchu nejsou Čtyřdvorští zvyklí, doma prohráli poprvé v sezoně! „Šli jsme do zápasu s tím, že se pokusíme uhrát alespoň bod, který by pro nás byl zlatý,“ prozradil zklamaný hráč Patrik Raab.

Soupeřova taktika na jeho tým platila. „Oni mají zažitý systém, kdy si to rozehrají vzadu a pošlou dlouhý balon za beky. My vzadu rychlostně nestačili a podle toho se utkání vyvíjelo,“ krčil rameny Raab.

Jan Rezek, nový asistent trenéra u divizního celku Malše Roudné.
Malše si chce vzít příklad z Jankova, dvě jeho výhry v divizi bere jako výzvu

Včelnice jako lídr skupiny B útočí na postup do krajského přeboru. Čtyřdvorský hráč si vyzkoušel tuto soutěž v dresu Rudolfova. „Myslím, že Včelnice si první místo pohlídá, půjde nahoru a bude hrát někde ve středu tabulky,“ prorokuje Raab soupeři světlou budoucnost.

Čtyřdvorská realita je jiná. „Na jaře jsme vyhráli jediný zápas, hned ten první s Bystřicí – 4:1. Teď přivítáme Hrdějovice a bude se hrát o šest bodů,“ naznačuje Patrik Raab, že přikládá utkání velkou důležitost.

Okresní derby ukáže, zda Včelnice odčarovala kouzlo čtyřdvorského stadionu natrvalo, anebo šlo o výsadu, kterou si vydobyl jen aspirant na postup.

Ivo Táborský dal v zápase s Olomoucí jeden ze dvou gólů Dynama.
Táborský: Dělali jsme naivní chyby a Olomouc je trestala

Na fyzickou převahu Čtyřdvorští spoléhat nemohou. Ve druhé půli bývají poněkud dýchaviční. „Poslední dvě utkání nám kondice chyběla,“ připouští Patrik Raab. „Ve Veselí jsme si za stavu 0:0 řekli, že se pokusíme co nejdéle udržet čisté konto, aby domácí znervózněli, ale nepovedlo se. Dostali jsme gól hned ze začátku. Nemáme tolik sil, abychom se soupeřem, kór takových kvalit, vydrželi běhat celých devadesát minut,“ na rovinu říká Patrik Raab, jenž je na tom podobně jako většina spoluhráčů. „Já osobně netrénuji skoro vůbec. Mám práci, která mi to neumožňuje. Co vím, kluci chodí trénovat ve třech, pěti lidech,“ popisuje neutěšený stav v době, kdy by mužstvo mělo těžit ze zimní přípravy. Ale ani ta nebyla ideální. „Začali jsme déle, protože docházka je taková, jaká je… Přitom platí, že ze zimy žijete celou sezonu,“ ví Patrik Raab.

Sobotní duel Sk Čtyři Dvory - Hrdějovice má výkop v 10.15 hodin.