Od té doby svěřenci trenérů Davida Horejše a Petra Skály v šesti zápasech v řadě nepoznali hořkost porážky a z osmnácti možných bodů jich nahráli šestnáct!

Naposled jeli ze Složiště bez bodů i mladíci Zbrojovky Brno, kteří tlaku Dynama odolávali až do 73. minuty, kdy je po ukázkové kombinaci hned tří hráčů domácích definitivně svalil vítězným gólem Patrik Švantner. Už předtím měl obrovskou šanci Kadlec, jenž v 54. min. po spolupráci Bálka a Otepky běžel sám bránu, trefil ale gólmana Záleského. Brněnský brankář se vyznamenal i krátce nato, kdy po rohu reflexivně vykopl gólovou hlavičku Tomáška.

„Vyhráli jsme zaslouženě, snadné to ale kluci neměli," zhluboka si na konci oddechl trenér David Horejš. „Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, a to se potvrdilo," ocenil trenér devatenáctky Dynama výkon soupeře. „Hosté bojovali, hráli důrazně a my se do poločasu s tím nedokázali vyrovnat. Zbytečně jsme nakopávali dlouhé míče, a přestože jsme si nějaké příležitosti vypracovali, musím uznat, že i Brno mělo jednu obrovskou šanci," podotkl Horejš.

Po přestávce měli Jihočeši už hru pod kontrolou. „Po půli se naše hra výrazně zlepšila, hráli jsme víc po stranách, začal nám hrát Lukáš Bálek s Michalem Řezáčem a těší mě, že jsme kvalitní hru dokázali korunovat aspoň tím jedním gólem. Minimálně o ten jeden gól jsme byli lepší a vydřeného vítězství si moc vážíme," zdůraznil David Horejš.

V minulém kole doma českobudějovičtí dorostenci doma rozstříleli naděje Meteoru Praha 9:0. „Aniž bych nějak chtěl snižovat výkonnost Meteoru, přece jen Brno má daleko kvalitnější tým. Tím větší cenu ale naše vítězství nad silným soupeřem má a já kluky za jejich bojovnost a velkou snahu až do konce zápasu musím pochválit."

Bilance pěti výher a jedné remízy v šesti posledních zápasech je úctyhodná. „S tím v týmu panuje obrovská spokojenost a moc si té série vážíme," zářil kouč devatenáctky Dynama a dodal, že odměnou pro jeho svěřence bylo to, že Jan Hála v sobotním utkání áčka Dynama s Baníkem v I. lize nastoupil v základní sestavě. „Nám sice proti Brnu citelně chyběl, moc mu to ale přejeme," uzavřel Horejš.

Sestava Dynama: Rotbauer – Řezáč, Havel, Tomášek, Vaněk – Janoch – Kadlec (64. Blažek), Mácha, Otepka, Bálek (90. Krejčí) – Švantner.

Sobota: Dynamo – Baník (10.30 Složiště).

Mikuláš Jáša proti Německu

V prvním přípravném utkání fotbalistů do 16 let Česko na Střížkově podlehlo Německu 1:3 (0:2). Celý zápas na stoperu odehrál Mikuláš Jáša z Dynama U17. Odveta je ve čtvrtek ve Slaném (11.00).

Greguš po prohře Baníku na jihu Čech: Vyhrál šťastnější tým

Už v osmé minutě zápasu I. ligy mezi fotbalisty Dynama a Baníku měl obrovskou šanci otevřít skóre kapitán hostujícího týmu Ján Greguš, gólman Zdeněk Křížek ale jeho hlavičku z malého vápna skvěle vyrazil.

Před zápasem jste se netajili přáním tady vyhrát, ale nevezete ani bod. Takže zklamání?

Viděli jste to sami… Myslím si, že na to, abychom tady vyhráli, jsme měli. Jenže domácí byli daleko efektivnější než my. Měli v podstatě jedinou vyloženou šanci a z té dali gól. My jich měli víc, nevyužili jsme ale ani jednu.

Soupeř dal gól už v desáté minutě a pak se mohl zatáhnout. Považujete rychlý gól domácích za klíčový moment?

Rozhodl o vítězství, tak jistě ano. Na druhou stranu, my jsme po tom gólu měli dostatek času na to, abychom výsledek obrátili. A jak jsem říkal, šancí na to jsme měli dost. Řekl bych, že vyhrál šťastnější tým.

Obrovskou šanci dát gól jste měl hned na začátku utkání i vy.

Kdybych dal gól, mohl se zápas vyvíjet jinak. Mohl jsem to asi trefit líp. Já vlastně trefil gólmana, který to reflexivně vyrazil. Bylo to klasické nedáš, dostaneš. Za dvě minuty nato Budějovice svoji šanci proměnily.

Překvapily vás něčím Budějovice?

Věděli jsme, že budou hrát od začátku v hlubokém bloku a že budou spoléhat na brejky. Myslím, že nám se přesto docela dařilo se do slibných situací dostávat, bohužel bez té třešničky, bez toho gólu.

Vy jste měl poměrně dost střeleckých pokusů, měl jste pokyny od trenéra co nejvíc střílet?

To ani ne, ale jakmile jsem viděl, že se tam otevírá nějaký prostor, tak jsem zkoušel střílet. Bohužel nic mi tam nepadlo, a tak doufám, že to příště bude lepší.

Jste v tabulce čtvrtí, hodně vás tudíž porážka tady mrzí?

Je to nepříjemné, nicméně já si myslím a stejně tak celé mužstvo, že jsme tu odehráli dobrý zápas. To je příslib do dalších utkání.