Dobrou formu svěřenci trenérské dvojice David Horejš a Petr Skála potvrdili o víkendu s Frýdkem-Místkem, který jel ze Složiště s porážkou 4:1.

„Ve třech posledních zápasech jsme nahráli sedm bodů, navíc po dobrých výkonech," netajil se po hladkém vítězství s Frýdkem trenér Horejš. „Těší mě, že jsme navázali na výkony z utkání jak s Baníkem doma, tak minule i v Plzni. My jsme ty výsledky potřebovali potvrdit a jsem rád, že se nám to podařilo," dodal.

Hráče svého týmu za výkon pochválil. „Myslím, že se nám zápas povedl, dali jsme v první půlhodině dva góly, navíc oba po krásných akcích, a pak už jsme hru kontrolovali."

Dorostenci Dynama měli po většinu času hru ve své moci a mohli vyhrát i vyšším rozdílem. „Měli jsme tam spoustu šancí a taky je škoda, že místo toho, abychom do půle dvoubrankový náskok ještě navýšili, jsme si těsně před odchodem do kabin nechali dát zbytečně gól," mrzelo Horejše.

„Naštěstí jsme hned v úvodu druhé půle zvýšili na 3:1, to bylo hodně důležité," zmínil trenér Horejš šikovně rozehranou standardku, kdy Tomášek místo střely rozehrál po zemi do vápna na Vaňka, jehož střílený centr hostujícíbrankář Smolík neudržel a dobíhající Funda rezolutně zavěsil. „Tím jsme se zklidnili, přidali další gól a po zásluze vyhráli," konstatoval David Horejš. „Byť nějaké chybičky v naší hře byly, kluky musím za jejich výkon i nasazení pochválit," dodal.

Za zmínku stojí, že mladíci Dynama třikrát trefili břevno (v 16. minutě Hála z voleje, ve 30. minutě Horák z vápna po teči jednoho z beků hostí a ve 35. minutě znovu Hála po Horákově zpětné přihrávce.

Trenér Horejš chválil i střídající hráče. „Švantner i Janoch sice šli na hřiště už za stavu 4:1, úroveň naší hry však nijak neklesla, a to je dobře."

V sobotu dorost Dynama na Složišti hraje s vedoucím týmem tabulky pražskou Slavií (14).

Jana Hálu nominace do áčka potěšila

Důležitý gól na 1:0 v zápase I. ligy dorostu Dynamo ČB – Frýdek (4:1) vstřelil po ukázkové spolupráci Bálka a Horáka sedmnáctiletý záložník Jan Hála.

Jak jste ten gól viděl vy sám?

Kluci to sehráli výborně a já už to jen zakončil. Hlavně ale mám radost, že jsme vyhráli a že teď pravidelně bodujeme. Jen aby to tak pokračovalo i dál.

Vy jste byl hodně blízko i dalším gólům.

To je pravda, dvakrát se mi povedlo trefit břevno. Bohužel do brány mi to nespadlo. Jednu docela dobrou ránu mi tam vyrazil i jejich gólman.

Minule doma jste v zápase druhé ligy proti Zlínu byl i na lavičce áčka. Nebylo vám líto, že jste se na hřiště nedostal?

Byl jsem rád i za to, že mě trenér áčka k zápasu nominoval. I to bylo super a jsem tomu moc rád.