Začne pro ně již tuto sobotu domácím utkáním s Motorletem (17)!

Vedení klubu se do poslední chvíle snažilo divizní tým doplnit. Jednalo s Dynamem o příchodu některých hráčů. „Potřebovali jsme posílit, protože se musíme vypořádat s odchodem Jasanského, který zamířil do Rakouska," potvrzuje předseda a trenér Libor Šolc.

S kolegou z lavičky Bohumilem Voglem a hrajícím asistentem Rudolfem Otepkou přivítal v kádru odchovance z dorostu, v přípravě testovali také hráče z béčka. „Nakonec jsme přivedli kluky, kteří jsou mladí, ale věříme, že nám pomohou. Divize je prověří," říká Šolc.

Novými tvářemi jsou brankář Tomáš Hřebejk (naposledy Osek) a Radim Kokeš ml. (Bukovsko). Z juniorky Dynama si to namířil do Malše Martin Tuscher a vydatnou posilou v roudenských řadách by se měla stát dvojice Dynama Lukáš Havel, Matyáš Markytán! „Na poslední chvíli jsme získali stopera Lukáše Havla," liboval si Libor Šolc a ocenil, že Dynamo tak kvalitního hráče uvolnilo. „Jsme rádi, že i když oficiálně skončil status farmy, tak díky dobrým vztahům spolupráce s Dynamem pokračuje. Jak s Martinem Vozábalem, tak s trenéry vycházíme velice dobře," ujišťuje Libor Šolc.

Absence nejlepšího střelce Martina Jasanského je pro Malši bez debat velkou ztrátou. „Bohužel se rozhodl vydat cestou, jakou šel. Dát v jakékoli soutěži dvacet osm gólů, to je hodně, a někdo z našich hráčů jej bude muset nahradit. Celé mužstvo se musí vypořádat s tím, že tu Martin není," konstatuje trénující předseda.

Exligovou fotbalovou celebritou naopak zůstává pro Roudné i jeho soupeře v divizi veterán Rudolf Otepka. „Je členem našeho trenérského týmu a stále je i na hřišti. Pořád si myslím, že je to náš hnací motor, který dokáže kluky zdravě naštvat, ale také hru zklidnit. Pořád patří mezi top hráče celé soutěže," říká s respektem Libor Šolc.

K sobotní premiéře zavítá do areálu Malše pražský Motorlet. Domácí trenér jej řadí k favoritům. „Už jeho výsledky v přípravě byly dobré, jak jsme sledovali. Víme, že tam přišli kluci ze Slavie, Jan Rajnoch… Bude to určitě kvalitní soupeř," nepochybuje. Jedním dechem však připomíná, že Roudné se v minulosti umělo na favorita vytáhnout! Doma na jaře například porazilo vedoucí Hořovicko, které završilo sezonu postupem.