Kouč František Mertl avizuje proti generálce jedinou změnu v základní sestavě. Víc než reakce na nevydařený první poločas je to změna vynucená: „Jeden hráč v týdnu nebyl zdravotně v pořádku."

Zprávy z tábora Čížové Roudenští sbírali během zimy průběžně. „Neprobíhalo u nich všechno ideálně. Dvě opory jim odešly do Písku, ale je to silný soupeř, který se na derby vždy dokázal kvalitně připravit," říká o Čížové roudenský trenér Mert a přiznává, že na postřehy z podzimního vzájemného duelu tentokrát raději moc nespoléhá. „Z toho nevycházíme, protože sestavy budou jiné na obou stranách," tvrdí.

Divákům se předvede v mistrovské premiéře za Roudné nový útočník Jakub Rosůlek. Jediná zimní posila dorazila z Táborska a po generálce dávala najevo velkou chuť pomoci Malši svými góly k záchraně. „Lažiště musíme hodit za hlavu. Vím, že doma Čížovou porazíme!" pronesl Rosůlek a slíbil, že příště dá gól.

To by trenér Mertl jistě uvítal, v taktické přípravě na derby ale upozornil i na útočníka soupeře: „Pozor na Jindřicha, to je nebezpečný hráč," varoval především obranu v čele s brankářem.

Mezi tyčemi začne na jaře jako jednička zkušenější z dvojice – Miroslav Jirkal.  „Ale Konečný mu šlape na paty, není mezi nimi takový rozdíl," avizuje kouč, že rozhodování není a nebude tak lehké, jak by se po podzimu mohlo znát. Nad formou brankářů bdí po odchodu Daniela Kerla Michal Rybák, trenér mladšího dorostu Malše a aktivní brankář kaplické rezervy. Druhou novinkou je působení Jana Prenera v roli asistenta.

Hlavní kouč dává najevo přání dnes zvítězit, ale sázku na ofenzivu neslibuje. „Určitě nebudeme hrát žádný hurá systém, to by byla naše smrt. Když jsme v přípravě hráli nahoru dolu, vždy se nám to vymstilo!" zdůrazňuje.

Na podzim se Malši vyplatila hra ze zajištěné obrany, díky níž přerušila sérii neúspěchů a znovu začala sbírat body. Toho návodu se chce držet. „Stačí mi vyhrát klidně 1:0 gólem ze standardní situace v 89. minutě," směje se Mertl.