Té se ale nedočkali, mladíci Táborska byli jasně lepší a jeli z Roudného s výhrou 4:0. A to zcela zaslouženě, byť výsledek byl pro ambiciózního nováčka až příliš krutý. „Průběh utkání tak vysoké naší porážce asi neodpovídal, nicméně musím hostům pogratulovat, protože po celý zápas byli dynamičtější a rychlejší, hráli dobře po krajích a byli v osobních soubojích agresivnější. Navíc dokázali trestat naše chyby při standardních situacích," připomněl domácí trenér František Mertl, že Táborsko dalo tři ze čtyř gólů hlavou po dobře zahraných standardkách.

První dvě branky, které zápas vlastně rozhodly, dal Král, první po rohu, druhý po přímém kopu. A pokaždé hlavou po centrech Smetany, jenž posadil míč na hlavu i Stuchlíkovi na čtvrtý gól.

„První dvě branky nám dal hlavou nejmenší hráč na hřišti, to by se nám stávat nemělo," zlobil se roudenský kouč, dle něhož právě takové hrubé chyby rozhodly. „Že by nás vítězové až tak přehrávali, to se nedá říct. Za stavu 0:2 jsme ale vysunuli ještě Trněného, jenže otevírala se nám okénka v obraně a to rychlým hráčům Táborska vyhovovalo," mínil trenér Malše Roudné.

„I my jsme měli nějaké šance, bohužel jsme je nedokázali proměnit," měl Mertl jistě na mysli třeba Průchovu střelu zblízka nad břevno, či dva reflexivní zákroky velice dobře chytajícího Blažka při tutovkách Martina Lovičky. Nutno ale dodat, že i hosté vedle čtyř gólů měli další velké šance (v první půlhodině sám Rabiňák mohl dát tři góly a v 51. min. po Stuchlíkově blafáku vykopával Kössl z prázdné brány).

Hosté odjížděli z Roudného samozřejmě v dobré náladě a zcela spokojeni. „V této sestavě jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů," vyzdvihl pro klubový web trenér Zbyněk Jaroš a dodal, že chválit jednotlivce nechce. „Tvrdě totiž pracoval celý tým," zdůraznil.

Mladíci Táborska ve šlágru kola opravdu podali kolektivní výkon, přesto by si jeden z mála zkušených hráčů v týmu vítězů zasloužil jmenovat. Byl jím na stoperu zkušený Chotovinský. „Má to v noze, byl to jasně nejlepší hráč na place," uznal i domácí trenér Mertl.

Táborsku dle trenéra Jaroše se podařilo soupeře zaskočit pohybem i agresivitou na míči. „Roudné se za celý zápas nedostalo do tempa. Jsem rád, jakým způsobem jsme vysokého vítězství dosáhli. Bylo to odměnou pro hráče za tvrdou práci během celého utkání," uzavřel Zbyněk Jaroš.

Písek posílil o Jindřicha Dejmala

Vedení fotbalového FC Písek zareagovalo na nedobré výsledky A-týmu ve III. lize (po 14. kole poslední místo s pouhými sedmi body) a rozhodlo se s okamžitou platností posílit současný realizační tým o zkušeného trenéra Jindřicha Dejmala, jenž tým v minulé sezoně dovedl z divize do ČFL a v píseckém klubu zastává post sportovního ředitele.

Na lavičku áčka FC Písek usedne Jindřich Dejmal již o víkendu při utkání ČFL v Benešově.