V té jsou jižní Čechy zastoupeny trojicí mužstev: Spartak Sezimovo Ústí a FC Písek mají postupové ambice, juniorka Dynama spíše bude chtít soutěž uhájit i pro další sezonu.

Znovu s Kunicemi

Pro fotbalisty Sezimova Ústí byla součástí zimní přípravy účast na turnaji Slavoje Vyšehrad, kde svěřenci trenéra Luboše Zákostelského poznali hořkost porážky až ve finále s Kunicemi, které v divizní A–skupině přezimují na druhém místě.

Spartak sice nebyl kompletní (chyběli Mour, Předota a Schön), přesto trenéry těšilo, že se marodka konečně vyprazdňuje. „Nastoupila jedna z nejsilnějších sestav zimní přípravy,“ pochvaloval si vedoucí mužstva Miroslav Michajlov, podle něhož poté, co kunický Kordiak čtvrt hodiny před koncem vstřelil po standardní situaci gól, hráči Spartaku poslední desetiminutovku ovládli, ale bez kýženého efektu: Kostečka pálil těsně vedle a nejlepší střelec týmu Mach, jenž dal na podzim v ČFL osm branek, snad z metru hlavičkoval jen do tyče.

„Bylo to vyrovnané a především velmi kvalitní utkání, ve kterém jsme byli nakonec šťastnější,“ uznal pro serwer fotbalnews.cz trenér vítězného týmu Zdeněk Hašek. „Sezimovo Ústí je pro mě společně s Pískem jedním ze dvou hlavních kandidátů na postup do druhé ligy. Má kvalitního trenéra i hráče, proto si vítězství moc považujeme,“ dodal.

Trenéra S. Ústí Luboše Zákostelského mrzely zahozené příležitosti: „Je to stále stejné. Na to, kdo má víc ze hry i víc šancí, což jsme byli ve finále my, se fotbal nehraje. Rozhodují góly.“

Příležitost svému přemožiteli finálovou porážku odvést budou mít fotbalisté S. Ústí už tuto neděli, kdy se oba týmy střetnou spolu opět, tentokráte v generálce na svá premiérová utkání v jarní části sezony. Zápas by se měl hrát v neděli od 14:30 hod. opět v Praze, tentokrát však na slávistické umělce v Edenu.

Nastoupí Zušťák?

Písečtí fotbalisté před týdnem prohráli v Čáslavi 3:2, a přestože porážka o gól na hřišti druholigového soupeře určitě není žádnou ostudou, náročný trenér Karel Musil měl ke hře svého týmu výhrady.

„Hlavně v obranné činnosti nám utkání ukázalo řadu nedostatků. Dva góly jsme si dali pomalu sami,“ uvedl Musilův asistent Ladislav Bernát, sílu soupeře ale ocenil. „Čáslav to jistě se záchranou myslí vážně, má v týmu řadu známých hráčů,“ jmenoval namátkou Poštulku, Kunáška, Fikejze či čerstvou posilu Pešíra. „Hrál i exbudějovický Láďa Dobal, po jehož střele z voleje nám dal Fikejz svou tečí první gól,“ řekl Bernát a doplnil, že další hráč Dynama Milan Nitrianský do zápasu nenastoupil. „Měl virózu.“

O okéncích v obraně Písku svědčí, že vedle tří gólů domácí třikrát trefili brankovou konstrukci: Hlava a Haniak tyč, Pešír hlavou břevno.

Závěr ale patřil Písku, který dvěma góly z 0:3 dotáhl na přijatelných 2:3. „Se závěrem zápasu, kdy jsme z jasně vyhraného utkání udělali nervák, jsem nespokojen,“ vraštil čelo trenér Čáslavi Zdenko Frťala.

Přes zmíněné výhrady k defenzivní činnosti písečtí trenéři cesty do Červených Peček, kde se utkání hrálo, nelitovali. „Byla to dobrá příprava s velice silným soupeřem,“ vyzdvihl Ladislav Bernát.

Na generálku si písečtí fotbalisté pozvali na sobotní dopoledne (10.30) rezervu prvoligové Příbrami – a je možné, že už naskočí i kanonýr Zušťák! „Je už v plném tréninku a alespoň na část zápasu se proti Příbrami možná objeví na hřišti,“ potvrdil Bernát.

Spokojený Lerch

Juniorka Dynama nastřílela v neděli diviznímu Roudnému pět branek a trenér Jiří Lerch byl s výkonem mužstva spokojen. „V Třeboni je perfektní umělka, takže to kluky asi bavilo a s chutí si zastříleli,“ usmíval se trenér B–týmu Dynama. „Byli jsme i produktivní, většinu šancí jsme dokázali proměnit,“ vyzdvihl.

Dres juniorky proti Roudnému oblékli i tři hráči prvoligového áčka. „Vedle Jasanského si zahráli i oba rekonvalescenti Mezlík a Benát. Byli na hřišti vidět,“ ocenil Jiří Lerch. „Mezla dal dva góly, na Benym trošíčku bylo znát, že dlouho nehrál,“ dodal.

Generálku bude béčko Dynama mít v neděli na Hluboké, kde se od 16 hodin střetne s místním účastníkem krajského přeboru. „Zřejmě na Hluboké budeme hrát i první mistrák s Českou Lípou, a tak si kluci tamní umělku osahají,“ uzavřel Jiří Lerch.