Ve čtvrtek v pravé poledne na Strahově změří síly s úřadujícím ligovým mistrem pražskou Spartou!

Hráči Dynama se ale na mistrovský test těší. „Pro většinu fotbalistů u nás je každý zápas se Spartou vždycky velkým svátkem," uvedl záložník Radek Buchta, jenž do Dynama přišel ze Znojma na zkoušku. „Čeká nás hodně těžký zápas, pořád to ale je jen příprava a já se rozhodně budu chtít předvést v nejlepším světle," ujistil brněnský odchovanec.

V jakém složení Dynamo na Strahově dnes vyrukuje, zřejmě trenéři určí až před cestou do Prahy. „Hodně záleží na zdravotním stavu, hráči totiž nějaké šrámy ještě mají," zdůraznil Martin Vozábal, jenž tým Dynama povede spolu s Lubošem Urbanem a Pavolem Švantnerem i v I. lize. „Úplně v pořádku třeba ještě není Roman Wermke a totéž platí i na Jardu Machovce. Já osobně tedy nepředpokládám, že ti dva by měli do zápasu naskočit. Spíš budou mít individuální přípravu," dodal.

Navíc trenéři Dynama musí vzít v úvahu i výjimečnou sílu čtvrtečního soupeře. „V přípravě máme čtyři dorostence, a když s nimi nastoupíme, tak na nás Sparta vyběhne a rozcupuje nás na kousky," připomíná Vozábal, jedním dechem ale dodává, že i taková lekce by se třeba mohla hodit. „Po té nevídané sérii, kterou jsme na jaře měli, by bylo dobré se zase vrátit do reality. A je možné, že právě tento zápas nám v tomto směru pomůže," shrnul s úsměvem na rtech své předzápasové prognózy sportovní manažer Dynama.

K dalšímu přípravnému zápasu se fotbalisté Dynama vydají už v neděli do Rakouska, kde změří v Greinu síly s Admirou Wacker. Příští čtvrtek 3. července hostí doma Senec (11 Složiště).

Šanci v Budějovicích se ukázat Fryšták uvítal

Brankář Tomáš Fryšták (26 let) se do podvědomí jihočeských fanoušků zapsal předloni, kdy přišel ze Slovácka na hostování do Táborska.

Kdo z Dynama vás oslovil?

Nabídku se tady ukázat mi dal Martin Vozábal a já souhlasil. Jak to bude, se uvidí.

Věděl jste, že tady měl výbornou sezonu Zdeněk Křížek a že se spíš hledá někdo, kdo by mu kryl záda?

Druhou ligu jsem sledoval velice pozorně, a tak vím, že ke konci měl v Dynamu velkou formu nejen Křížek, ale i všichni další hráči.

Jak se vy osobně se Zdeňkem Křížkem znáte?

Akorát jsme párkrát proti sobě chytali. Jinak nic.

Co rivalita mezi Táborem a Dynamem? Ta nevadila?

Byť jsem v Táborsku nějakou dobu působil, až tak tu rivalitu necítím. To je fotbal. Z kluků tady znám jen Aleše Hanzlíka a Pavla Nováka. Jinak nikoho.

Přípravu začínáte ve čtvrtek na Spartě. Těšíte se?

Rozhodně. Snad se dostanu do brány.

Když dopadne test dobře a dostanete nabídku, bral byste ji?

Uvítal jsem už šanci se tady ukázat a udělám všechno pro to, abych tu zůstal.

Zůstat v týmu, přeje si Buchta

25letý záložník Radek Buchta přichází do Dynama na zkoušku ze Znojma, sám sebe ale charakterizuje jako brněnského odchovance. „Ve Zbrojovce jsem byl od deseti let, až před dvěma roky jsem šel do Znojma."

Kdy a jak došlo k vašemu kontaktu s Budějovicemi?

Přišel s tím můj manažer, jenž kontaktoval pana Vozábala a ten mi pak zavolal, že by tady byl zájem, abych se zúčastnil prvního týdne přípravy. Pak že se uvidí.

Minulou sezonu jste prožil ve Znojmě. jaký to byl rok?

Rok to byl dobrý, jenže se špatným koncem… Nehráli jsme špatný fotbal, bohužel jsme zemřeli na krásu a na to, že jsme nedávali góly.

Znojmu se na začátku moc šancí na záchranu nedávalo, vy jste se ale rvali až do posledního kola.

Ze začátku nás hodně týmů asi podcenilo a možná i proto jsme dosáhli několika nečekaných výsledků. V úvodu se nám sice dařilo spíš herně a výsledky jsme až takové neměli, ale fotbal jsme hráli dobrý a pak jsme přidali i efektivitu. Ke konci jsme ale měli problémy s marodkou a kartami a konec soutěže se nám už tak nepovedl.

Nehrály v té době svou roli také velké potíže, které Znojmo mělo se stadionem?

S tím, že budeme celou sezonu hrát v Brně, jsme do ligy šli. Na to se vymlouvat nechceme.

S jakým přáním přicházíte sem?

Prosadit se do kádru. Jinak bych tu nebyl.

Ligu začne Dynamo doma s Libercem

Fotbalisté Dynama se po návratu do I. ligy v premiéře nového ročníku nejvyšší soutěže střetnou před svými diváky v pátek 25. července od 18 hodin na Střeleckém ostrově s Libercem. Rozhodl o tom včerejší los na ligovém shromáždění v Praze.

Podzim Dynama (termíny budou upřesněny):

1. Dynamo ČB– Liberec

2. Teplice – Dynamo ČB

3. Dynamo ČB – Plzeň

4. Brno – Dynamo ČB

5. Dynamo ČB – M. Boleslav

6. Jihlava – Dynamo ČB

7. Dynamo ČB – Slovácko

8. Jablonec – Dynamo ČB

9. Dynamo ČB – Příbram

10. Bohemians – Dynamo ČB

11.Hradec – Dynamo ČB

12. Dynamo ČB – Slavia

13. Dukla – Dynamo ČB

14. Dynamo ČB – Ostrava

15. Sparta – Dynamo ČB

16. Dynamo ČB – Teplice

Na podzim se odehraje šestnáct kol, to závěrečné se uskuteční o posledním listopadovém víkendu. Jaro začne předehrávkou 20. února příštího roku, nejvyšší soutěž pak vyvrcholí 30., či 31. května.

Los Poháru České pošty

Ve středu byl rozlosován další ročník Poháru České pošty.

Předkolo (neděle 20. července, 17): Dražice – Č. Krumlov

kolo (sobota 26. 7. od 17.00): Dražice/ČK – Štěchovice, Kladno – Písek, Vyšehrad – Táborsko kolo (středa 13. srpna, 17): vítěz Háje /Jíloviště – vítěz Dražice/ČK, vítěz Písek /Kladno – Příbram, vítěz Vyšehrad/ Táborsko – vítěz N. Strašecí/Hořovicko či Tachov, Brozany/Benešov – Dynamo ČB.