Dolní Bukovsko před svými diváky předvedlo první poločas jako z partesu: Sokolu Sez. Ústí  dalo do přestávky čtyři góly!

Českobudějovická Slavia se nese na vítězné vlně, pošesté v řadě bodovala naplno a drží se v čele tabulky před Kaplicí. Dobrá Voda doma s Borovany prohospodařila luxusní tříbrankové vedení. Fotbalisté Lokomotivy hostili poslední Trhové Sviny a po výhře 2:0 je nechali na dně skupiny.

TÝN – VODŇANY 1:1. Vladimír Švec, trenér Týna: „Kluky jsem před zápasem upozorňoval, že Vodňanům se vrátili zranění hráči, a tak to nebude lehký zápas. První poločas jsme začali vlažně a také jsme po nedorozumění obrany prohrávali 0:1. Připadalo mi jako by si kluci mysleli, že se Vodňany porazí samy. První půle byla vyrovnaná, a přestože jsme se dostali asi do tří šancí, gól jsme nedali. Ve druhém poločase jsem byl s naší hrou spokojen, na hráčích bylo vidět, že chtějí výsledek zvrátit. Vodňany jsme měli druhý poločas na půli, ale ta koncovka ne a ne přijít. Nakonec jsme z penalty alespoň srovnali skóre. Vodňany se v druhém poločase dostlaly jedenkrát na naši půli a mohly rozhodnout zápas, ale zachránila nás tyč. Za druhý poločas jsme si možná zasloužili vyhrát, ale máme problém dát gól, tak tu remízu musíme brát a hned příští zápas přivézt zvenku tři body."

LOKO ČB – T. SVINY 2:0. Miroslav Váca, trenér T. Svinů: „Nebál bych se říct, že  zápas neměl ani ty nejmenší parametry krajské soutěže. Lokomotiva vyhrála zaslouženě jen z toho důvodu, že v důležitém utkání jí šlo o to vyhrát daleko víc než nám. My k utkání přistoupili laxně a zamýšlím se nad tím, jak je možné, že po slušném výkonu s Brlohem se týden na zápas připravujeme a takhle to dopadne.. . Všichni nemohou hrát ligu, ale pokud chcete tři body, musíte přidat do hry bojovnost, vůli. Z výkonu jsme byli zklamáni. Šlo o důležité body, a o ty se hraje úplně jinak!"

Jan Koutský, trenér Loko: „V této sezoně vyhráváme jenom doma. Celý zápas jsme byli lepší. V první půli jsme soupeře do ničeho nepustili, hned zkraje jsme dali vedoucí gól a utkání jsme měli plně ve svých rukou. Ve druhé půli jsme – zase na začátku – přidali gól na 2:0 a výsledek kontrolovali, i když soupeř si vytvořil některé ošemetné situace. Zápas jsme zvládli a zaslouženě dovedli do vítězného konce. Mužstvo zaslouží absolutorium z hlediska vůle a morálky, protože nějaká  deka na nás přece jen byla. S bojovností přišla i kvalita – měli jsme ještě tři čtyři gólové šance, které jsme neproměnili."

PROTIVÍN – OLEŠNÍK 1:1. Jiří Komrska, trenér Olešníka: „Před zápasem bychom bod v Protivíně brali, po jeho skončení musím říct, že jsme byli třem bodům blíže než domácí. Potýkáme se s koncovkou, která je náš velký problém: Vytvořit si na hřišti třetího týmu tabulky tolik šancí a neproměnit je, to je trestuhodné! Jediný gól dal po standardce hlavou Zbyněk Rys. Zápas byl dobrý, chválím hráče za nasazení, bojovnost, vůli i fotbalovost. Jen škoda té koncovky…"

D. BUKOVSKO – S. ÚSTÍ 4:2.  Radim Kokeš, trenér D. Bukovska: „Nastoupili jsme s respektem. Byl to jeden ze zápasům, kdy si vytvoříte šance a dáte z nich gól, od toho se pak celá hra odvíjí. Ve 20. min. jsme vedli 3:0; kdybychom takto proměňovali šance v minulých zápasech, měli o šest, možná devět bodů víc. Poločas jsme vyhráli 4:0 a ve druhé půli se vkradla do naší hry letargie. Přestali jsme hrát, co umíme, a dostali jsme dva hloupé góly. Ale srovnali jsme se a soupeře pak už do ničeho nepustili. Tým se stabilizuje, tak doufám, že se posuneme tabulkou ještě nahoru."

KATOVICE – ŠEVĚTÍN 2:0.  Miroslav Mičan, trenér Ševětína: „Nejeli jsme v nejsilnější sestavě – chyběli Rezek, Havlíček, Stejskal a Pícha. Ale i domácím chyběli čtyři hráči, takže týmy na tom byly podobně. Katovice nás předčily v rychlosti, kvalitě na balonu, a to zápas asi rozhodlo. Góly jsme dostali ze dvou dobře zahraných standardních situací. Kvalitou jsme za soupeřem zaostali, i když výkon byl o trochu bojovnější než doma s Bukovskem."

DOBRÁ VODA – BOROVANY 3:3. Zdeněk Frolík, předseda Dobré Vody: „Měli jsme získat tři body, protože jsme o půli vedli 3:0. Ale bohužel ve druhé půli, která byla z naší strany velice špatná, jsme vedení neudrželi a nakonec jsme se báli o bod. Přestali jsme hrát, dostali jsme náhodný gól a po něm jsme přestali hrát aktivně. Remíza je pro nás ztrátou."

Jiří Kubeš, vedoucí Borovan: „První poločas nebyl z naší strany dobrý, však jsme také o poločase prohrávali 0:3… Domácí si asi mysleli, že už mají tři body v kapse, ale ve druhé půli začal náš tým hrát lépe. Dotahoval, vyrovnal, a dokonce mohl nakonec i vyhrát –  Bujnovský nastřelil tyč! Ale bod zvenku je dobrý, po prvním poločasu už jej čekal málokdo."

VELEŠÍN – SLAVIA 0:2. Karel Kladenský, trenér Slavie ČB: „Velešín měl víc míč v držení, my byli nebezpečnější směrem dopředu. Ve 22. min. nás ze své druhé šance poslal Petr Kindermann do vedení, když se  z úhlu trefil přesně pod břevno. Za tři minuty mohlo být srovnáno, soupeř dobře mířil z vápna k tyči, ale gólman Teringl pohotovým zákrokem míč vyrazil. Ve druhé půli se předvedl zase domácí brankář Ottenschläger, jenž vytěsnil Hejnovu střelu zblízka na tyč a Šandovu hlavičku po rohu vytáhl nad břevno. Velešín hrál aktivně ve snaze vyrovnat, ale ve 84. min. utekl  středem Arnold a samostatnou akci zakončil gólem. Výhry nad kvalitním týmem si hodně považujeme."

ČT. DVORY – VIMPERK 1:0. Jaroslav Rambousek, trenér Čt. Dvorů: „Zápas nebyl po fotbalové stránce nic moc. Vyhráli jsme gólem z 82. min., kdy Příhoda proměnil penaltu. Jinak se hrálo od vápna k vápnu, hra byla z obou stran neurovnaná. Štěstí se přiklonilo k nám, a proto jsme vyhráli… Zase jsme museli dělat korektury v sestavě a na výkonu to bylo znát, ale máme tři body, a to se počítá."

VACOV – ROUDNÉ B 3:1. Libor Šolc, trenér Roudného B: „Dostali jsme hrozně hloupé góly, které ovlivnily vývoj utkání. Sice jsme před přestávkou snížili na rozdíl gólu, ale náš výkon nebyl moc kvalitní. Domácí zvítězili zaslouženě, protože bojovali, a to jim bohužel stačilo… Nám ve hře chybělo zdravé nasazení, jako bychom přijeli do Vacova na výlet. Čeká nás derby s Dobrou Vodou a musíme udělat vše pro to, abychom je zvládli a vyhráli!"

N. VES/BRLOH – HRDĚJOVICE 7:3. Jaroslav Čížek, asistent Hrdějovic: „Byl to výprask… Na jaře jsme odtud odjížděli s šestkou, teď jsme dostali ještě o jeden gól víc. My tam prostě neumíme hrát! Domácí hrají jednoduše, jsou důslední, mají rychlý přechod do útoku a střílí ze všech pozic, zatímco my se snažíme hrát technický, líbivý fotbal. Také jsme měli šance, ale využili jsme jen dvě, zatímco domácím tam padlo vše, co se naskytlo – a jak pěkné góly dali! Přitom jsme vedli 1:0 a 2:1. Bohužel v závěru první půle domácí nejprve vyrovnali a stihli dát ještě třetí gól. Po čtvrté brance v úvodu druhé půle jsme se už vezli."