Mohli mít body všechny tři, ale taky žádný… Vedle čtyř gólů totiž na obou stranách byla celá řada dalších velkých šancí, které volaly po gólu, hostům navíc jednou pomohla i tyčka…

Svěřenci trenéra Šilhavého začali zápas velice aktivně a hned v úvodní minutě se ke střeleckým pokusům v teplickém vápně dostali Pecka a Čirkin. Krátce nato kopal Otepka kousek od vápna dva trestné kopy, bohužel ani z nich neudeřilo.

V 15. minutě po spolupráci s Čirkinem na levé straně poslal Vulin míč do vápna na Ondráška, domácí kanonýr ale mířil hlavou vedle.

Ve 24. minutě hlavičkoval z dobré pozice po Čirkinově centru Pecka, gólman Grigar ale byl na místě. Pár vteřin nato už ale teplický brankář poprvé kapituloval: to si na Otepkův trestný kop naskočil domácí kapitán Horejš a Grigar na jeho hlavičku, byť se k tyči natahoval usilovně, byl krátký – 1:0.

A jen potlesk diváků utichl, vybuchly ochozy podruhé. Už dvě minuty po Horejšově gólové hlavičce si totiž na uličku Nitrianského naběhl do vápna Ondrášek a jeho levačka byla neomylná – 2:0!

Teprve po těchto dvou úderech hosté z Teplic přepli na vyšší rychlostní stupeň, jenže obrana Dynama pracovala pozorně: Doškovu ránu z otočky stihl Laštovka zblokovat a dvě minuty nato hlavičku Melunoviče pozorný Kučera kryl.

Gólu se ale Teplice přece jen dočkaly – a byl to gól do šatny, když Mareš si ve vápně obhodil Lengyela a střelou ke vzdálenější tyči nedal Kučerovi v bráně žádnou šanci – 2:1, a Teplice se rázem vrátily do zápasu.

Do druhé půle hosté vstoupili také daleko aktivněji než do té první, přesto si ale první možnost vypracovali Jihočeši. Ve 49. minutě se totiž Čirkin šikovně zbavil dvou hráčů hostí a zpoza vápna nebezpečně vypálil, brankář Grigar ale jeho ránu vyrazil na roh.

Gól ale daly Teplice. A zbytečně. V 58. minutě Horejšovi ve snaze si před vápnem míč zpracovat balon odskočil, Došek si ho sklepl a nádhernou střelou vyrovnal na 2:2.

Po slibném začátku to byla pro hráče Dynama studená sprcha. A mohlo být i hůř, neboť v 65. min. pláchl středem obrany střídající Mahmutovič, v čisté šanci ho ale skvěle vychytal Kučera.

Hned z protiútoku šel sám na bránu naopak i Pecka, jeho střelu však brankář Grigar s notnou dávkou stěstí vytlačil na tyč prázdné brány. Deset minut před koncem se řítil na Grigara osamocený Stráský, jehož střelu teplický gólman tečoval a z brány pak uklidil obránce Rosa. Dvě obrovské šance pak měl znovu Mahmutovič, naštěstí pro Jihočechy žádnou nevyužil.

„V první půli to z naší strany bylo velmi dobré utkání. Až na ten gól do šatny. Za bojovnost své hráče musím pochválit,“ ocenil kouč Dynama Jaroslav Šilhavý. „My vstoupili do zápasu velice špatně a domácí nás předčili v pohybu i důrazu. Za druhou půli jsme si bod zasloužili,“ usoudil teplický trenér Jiří Plíšek.

Dynamo Č. Budějovice - Teplice 2:2 (2:1)

Branky: 25. Horejš, 27. Ondrášek – 45. Mareš, 58. Došek. ŽK: Laštovka, Hudson, Lengyell – Mareš, Matula, Došek, Kalivoda. Diváci: 2440. Rozhodčí: Paták – Pospíšil, Tauber, Došek.

Dynamo: Kučera – Laštovka, Horejš, Lengyel, Vulin – Nitrianský (67. Hudson), Otepka Černák (46. Žižka), Čirkin – Ondrášek (79. Stráský), Pec­ka.

Teplice: Grigar – Vidlička, Matula, Siva, Rosa – Kalivoda (74. Lácha), Čajič, Vachoušek (83. Jungr), Mareš – Melunovič (57. Mahmutovič), Do­šek.