Nicméně svému budějovickému kolegovi tím příliš náladu nezvedl.

Dynamo prohrálo už popáté v řadě, neuhrálo v prvních pěti kolech v lize ani bod a dostalo v nich sedmnáct branek. To je nejvíc ze všech mužstev.

A je to nejhorší bilance, kterou Dynamo v posledních šesti sezonách, kdy hraje nepřetržitě Gambrinus ligu, v 5. kole mělo.

A doma prohrát 1:5? V poháru před dvěma roky Dynamo padlo se Spartou 0:5 (hned den nato se poroučel trenér Tobiáš a přišel Jaroslav Šilhavý), v lize ale podobný debakl těžko hledat.

V nedělním zápase s Jabloncem prostě fotbalisté Dynama propadli. Jablonec byl po většinu času lepší a vyhrál zcela zaslouženě. Jedině snad poté, co Ondrášek po Bakalově centru pěknou hlavičkou vyrovnal, se zdálo, že by se Kotrbovi svěřenci mohli zvednout. Do šatny ale Lafata hlavou dostal podruhé hosty do vedení a z tohoto druhého úderu už se domácí nevzpamatovali a jejich herní koncepce se postupem času úplně zhroutila.

Hráči Dynama si nedokázali přihrát, kazili lehké míče, nedařila se jim kombinace a nechávali hráčům hostí spoustu volného prostoru. Prostě naprostý zmar. „Hráči se snažili, avšak směrem dozadu to z naší strany je špatné. Zejména v domácích zápasech,“ konstatoval trenér Jiří Kotrba, podle něhož se o výsledku prakticky rozhodlo na začátku druhého poločasu, kdy měl Čirkin velkou příležitost srovnat na 2:2, jenže z malého vápna odkrytou branku překopl. „Kdyby mu to tam spadlo, nemuseli bychom potom hrát tak otevřeně,“ připomněl kouč Dynama, že ve druhé půli vlastně všechny údery hostí přišly po rychlých brejcích.

A to ještě řadu dalších příležitostí hosté nevyužili. „Čím víc jsme se snažili, tím to bylo horší,“ uznal Kotrba. „Mých hráčů mi v tom konci už bylo až líto,“ smutnil domácí kouč.

Zato fotbalisté Jablonce si zápas vychutnávali. „My jsme věděli, že Budějovice směrem dopředu jsou teď nepříjemné a velice nebezpečné. Přesto jsme zápas začali dobře a dali vedoucí gól, jenže sami jsme si to pak zkomplikovali jednou chybou, kterou jsme domácím umožnili vyrovnat na 1:1,“ upozornil trenér František Komňacký, že v úvodu zápas pro jeho hráče až takovou procházkou růžovým sadem nebyl. „Sice jsme měli převahu, větší šance jsme ale neměli a vysvobodil nás až druhý gól,“ také hostující kouč souhlasil s tím, že gól z neomylné hlavy Davida Lafaty v samém závěru první půle byl klíčovým momentem zápasu.

„Ten gól vnesl klid na naše kopačky, navíc jsme věděli, že za stavu 1:2 budou Budějovice po přestávce muset mnohem víc riskovat a otevírat obranu. My chtěli chodit do brejků a ty se nám dařilo zakončovat,“ vyzdvihl Komňacký.

O víkendu je v lize pauza a další neděli Dynamo opět doma má Baník. Už ve středu ale jede na pohár do Králova Dvora.

Zda i tam bude v roli trenéra Jiří Kotrba, do uzávěrky této strany jasné nebylo.

V Ondrášovka Cupu se v Kroměříži pokusí do osmifinále projít i fotbalisté S. Ústí, jejich zápas byl ale odložen až na úterý 6. září.

Nejhůř za šest let

Už šestou sezonu v řadě hrají fotbalisté Dynama v I. lize, jenže nikdy za těch šest let ji nerozehráli tak špatně jako letos…

Dokazuje to bilance po 5. kole:

2006/07: bodů 8, skóre 3:3

2007/08: body 4, skóre 5:6

2008/09: body 2, skóre 1:11

2009/10: body 4, skóre 3:8

2010/11: bodů 7, skóre 3:2

2011/12: bodů 0, skóre 7:17

Hledá se, kdo za Kotrbu

Už před zápasem s Jabloncem šéf Dynama Karel Poborský naznačil, že pokud bude černá série mužstva pokračovat, dojde k výměně na postu hlavního trenéra. Tím od této sezony je Jiří Kotrba, jenž je i generálním manažerem a jedním z akcionářů klubu. „Nechme to na pondělí,“ odvětil Kotrba po Jablonci na dotaz, zda nedojde ke změně v realizačním týmu.

Že nový kouč přijde, se zdá být jisté. „Akcionáři klubu pověřili představenstvo Dynama vytipováním vhodného adepta na post nového hlavního trenéra, jenž není spjat s naším klubem,“ uvedl v oficiálním prohlášení klubu výkonný ředitel Dynama Radim Šupka, dle něhož by nový kouč měl přijít o reprezentač­ní pauze.

Adepty neprozradil, v kuloárech se však živě hovoří o Jozefu Chovanci či Stanislavu Levém…

Brzy se jistě dozvíme víc…