„Slavia přijela se samými mladými kluky, ti ale potvrdili své ambice a já tudíž jsem moc rád, že jsme zápas zvládli a vyhráli,“ zhluboka si oddechl trenér Jiří Lerch.

Domácí zahájili aktivně a už v 17. minutě dal Ondrášek po individuální akci důležitý první gól, když po dlouhém pasu od Limy utekl po pravé straně, ve vápně míč šikovně zasekl křižujícímu stoperovi a levačkou mazácky obstřelil vybíhajícího gólmana Malinu – 1:0. Krátce nato po Hudsonově přetaženém centru propadl míč až k delší tyči na Dolejše, ten ale z úhlu Malinovu branku překopl. Ve 28. minutě Kaňák a po něm i Ondrášek pokazili nepřesnými finálními přihrávkami dvě slibné brejkové situace. „Ti oba jsou rychlí, pozor na ně,“ důrazně na rychlé nohy obou českobudějovických útočníků upozorňoval své beky z lavičky trenér hostí Miroslav Janů.

Gól nicméně přišel z čista jasna na druhé straně: ve 39. minutě se po standardní situaci opřel na vápně do odraženého míče Pázler, jeho střelu ještě někdo v houštině těl ve vápně tečoval a brankář Křížek, byť si na míč sáhl, jeho cestě za svá záda nezabránil – 1:1. Pár vteřin nato mohli domácí opět vést, jenže na Jasanského prudký míč, který prolétl malým vápnem, nedosáhli ani Dolejš, ani Kaňák.

Další velkou možnost měla juniorka Dynama krátce po přestávce, kdy střídající Mašát uvolnil Dolejše, jehož centr poslal Ondrášek halfvolejem ze sedmi metrů nad bránu. Tlak Dynama byl ve druhé půli trvalý, v 70. minutě však málem udeřilo na druhé straně – Korešovu jedovku z dobrých třiceti metrů ale naštěstí Křížek stačil robinzonádou k tyči konečky prstů vyškrábnout. „Křížek byl opět velkou oporou, v tuto chvíli nás výrazně podržel,“ ocenil Lerch.

Rozhodl Jasanský, jenž faul na Svátka v 78. min. potrestal krásnou střelou na 2:1.

Dynamo Č. Budějovice B – Slavia Praha B 2:1 (1:1)

Branky: 17. Ondrášek, 78. Jasanský – 39. Pázler. Diváci: 100. Rozhodčí: Šedivka – Slavíček, Šimek.

Dynamo B: Křížek – Lima, Novák, Peroutka, Jasanský – Hudson (51. Mašát), Homoláč, Svátek, Dolejš – Ondrášek (86. Klavík), Kaňák (71. Šibčič).