V Dynamu si ještě jako dorostenec ve svých osmnácti letech odbyl v sezoně 2006/07 ve Zlíně i prvoligovou premiéru. Loni na jaře přestoupil do Pardubic, v jejichž dresu se představil i v jarní premiéře III. ligy na Hluboké proti juniorce Dynama.

Jsou pro vás zápasy proti Dynamu hodně prestižní?

Prestižní? To ani ne, jsou ale jiné než ty ostatní. Řekl bych, že lepší, protože všechny ty kluky člověk zná. Vím, co od nich můžu čekat, na co si dávat pozor. To je výhoda.

Jak jste v Pardubicích spokojen?

Jsem tam už rok, teď rozjíždím druhý. A své působení hodnotím kladně. Poznal jsem tam spoustu dobrých lidí, v mužstvu jsou super kluci, takže spokojenost. Přišel jsem tam v polovině soutěže, kdy se ještě hrála divize, na jaře jsme postoupili do ČFL.

A na nováčka jste i třetí ligu rozjeli hodně slibně…

Začátek byl skvělý, tři zápasy za sebou jsme vyhráli. To málokdo čekal. Pak nám ale trošku dělaly potíže venkovní zápasy. Doma jsme si vždycky nějaké body nahráli, z venku jsme jich ale moc nepřivezli.

Takže s remízou a bodem z Hluboké jste zřejmě spokojeni?

Bod z Budějovic je dobrý, bereme ho. Zápasy na umělkách jsou dost atypické, většinou ta hřiště mají menší rozměry a nedá se na nich moc kombinovat. Jsou to samé souboje. V Pardubicích je velké hřiště, tam je to jiné.

V začátku druhé půle jste se i vy dostal ke střele.

To bylo po rohu, kdy jsem si naběhl na vápno a zkusil napálit odražený míč z voleje. Škoda, kdyby to šlo víc nahoru, anebo někam do strany, mohl to být gól. Já trefil přímo prostředek brány, takže s tím Kříža neměl potíže a chytil to v pohodě do koše. Ale nevadí, snad příště se mi to povede.

Gól jste tu nedali, ale doma jste béčku Dynama dali čtyřku. Je to tak?

Určitě, byl to náš první zápas ve třetí lize a vyhráli jsme 4:0. Jak říkám, doma se nám hraje líp než venku.