Jde o prestiž a Dynamo není v tomto směru výjimkou! Starší dorostenci vybojovali na Strahově vítězství 3:1, podruhé na jaře v lize vyhráli. „Hrálo se na travnatém hřišti číslo jedna, byla slušná účast diváků, kterých přišlo asi dvě stě čtyřicet, k tomu krásné počasí, takže ideální podmínky pro dobrý fotbal – a ten se také od první minuty hrál,“ pochvaloval si českobudějovický trenér Pavel Tobiáš, podle jehož slov Sparta nastoupila s ofenzivní taktikou, kterou podporovali i krajní obránci, zatímco Jihočeši pozorně bránili. „Přes náš blok se domácí nemohli dostat,“ ocenil Tobiáš trpělivou hru svých sveřenců, založenou na zodpovědném plnění taktických pokynů. Patřila mezi ně i snaha vyrážet do rychlých protiútoků – a v prvním poločase málem Dynamu přinesla vedoucí branku.

Ve druhé půli Dominik Němec hlavou po rohu otevřel skore, ale Sparta skoro vzápětí vyrovnala a vynutila si tlak. „Určitě rozhodl náš druhý gól po signálu, kdy Kadula nastřelil míč před branku a obránce si v tísni srazil míč do vlastní sítě,“ míní Tobiáš.

Třetí branku přidal Novotný hlavou po rohovém kopu. „Utkání bylo kvalitní z obou stran. S tím rozdílem, že my měli lepší hru před brankou soupeře,“ libuje si budějovický lodivod. Výkonem Dynamo navázalo na duel v Plzni, kde paradoxně prohrálo 0:3 a porážku považovalo za krutou. „Proto jsem tehdy hráče ani nekritizoval, protože jeden gól byl vlastní, jeden padl v nastavení a to celý výsledek zkreslilo,“ podotýká kouč.

Naopak před týdnem doma s Mostem mohl být na Složišti spokojen snad jen s výhrou 2:1 a třemi body do tabulky… „Tentokrát jsme dobrou hru zúročili i dobrým výsledkem,“ mne si po duelu se Spartou spokojeně ruce zkušený trenér dorostenců Dynama. „I když nejsme bůhvíjaký tým, ukázali jsme, že mužstvo má sílu, a pokud se držíme kolektivního pojetí, tak můžeme uspět s kýmkoli,“ těší Pavla Tobiáše.

V dalším kole Dynamo „19“ hostí v sobotu Opavu (10.15).