Starší dorostenci Dynama se v sobotu rozloučí se sezonou.

V derniéře svěřenci trenéra Procházky přivítají na Složišti celek Příbrami. Výkop je v 11 hodin a domácí kouč avizuje nejsilnější možnou sestavu. „Téměř všichni hráči, kteří v dorostu končí, byli ve středu k dispozici béčku v utkání proti Náchodu, někteří i nastoupili,“ podotýká Zdeněk Procházka. Představení na závěr sezony v podobném stylu, v jakém ho absolvovala třetiligová juniorka (porazila Náchod 6:0), by se trenérovi jistě zamlouvalo! „Chtěli bychom zápas zvládnout. Na výsledku nám záleží. Neradi bychom v tabulce klesli, takže chceme vyhrát,“ ujišťuje trenér dorostu. „I proto, že jde o náš poslední zápas,“ doplňuje.

S výjimkou dlouhodobě zraněných by tým měl nastoupit na trávník v plné síle. „Je to loučení sezonou. Věřím, že to samo o sobě bude pro kluky dostatečně motivující,“ přeje si Procházka důstojné zakončení prvoligového ročníku.

V předehrávce minulého kola Jihočeši prohráli v Brně 0:2. „Bohužel jsme tentokrát neproměnili šance. Přesto si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Sestava, která nastoupila, je příslibem pro příští sezonu. Vždyť kromě Kecskéše a brankáře Hulíka všichni ostatní mohou hrát příští rok za dorost,“ poukázal trenér Dynama.

Příbram patří k soupeřům, které by Jihočeši měli znát nejlépe. „V zimě jsme se s ní potkali na turnaji v Písku,“ potvrzuje Zdeněk Procházka. „Vyměnila trenéra, její hra se na jaře trochu změnila a ligu bez problémů zachránila.“

Duel zachráněných

To naštěstí platí i o dorostu Českých Budějovic, a tak trenér přiznává, že už přemýšlí o další sezoně. „Ano, díváme se dopředu. Soutěžní přestávka uteče jako voda, 12. srpna už se hraje první mistrovský zápas!“ uzavírá Procházka.

Poslední kolo určí mistra ligy: vedoucí Spartě stačí k titulu uhrát ve Zlíně bod.