Starší dorost postoupil do divize, starším žákům unikl postup jen o vlásek a nakonec se podařilo zachránit díky nezměrnému úsilí i krajský přebor přípravek.

Velkou radost mají na SKP především ze staršího dorostu, který v krajském přeboru nasbíral úctyhodných 63 bodů a obsadil v konečné tabulce druhé místo za vítězným Českým Krumlovem pouze vinou horších vzájemných zápasů. „Do sezony jsme šli s cílem skončit do třetího místa. V duchu jsem ale doufal v postup do divize, protože mužstvo jsme měli kvalitní,“ říká trenér Milan Borový.

Jeho svěřenci se nakonec postupu dočkali. „V divizi se jedno místo uvolnilo a díky lepšímu bodovému koeficientu jsme postoupili ze druhého místa na úkor jednoho z týmu z Karlovarského kraje. Poděkování samozřejmě patří také vedení klubu, které nám umožnilo v příští sezoně divizi hrát,“ chválí si Borový. Třetí nejvyšší dorostenecká soutěž se na SKP hrála naposledy v roce 2005.

Z devatenáctičlenného kádru odchází osm do kategorie mužů. „Šest z nich bylo ze základní sestavy. Kádr doplníme z mladšího dorostu, který byl v krajském přeboru čtvrtý a jsou tam také kvalitní fotbalisté,“ nemá trenér obavy.

Přípravu na další sezonu zahájí 7. července, první kolo divize je na programu 15. srpna. Borový počítá do přípravy opět s devatenácti hráči, jeho asistentem bude Jan Frantík a trenérem gólmanů zůstává impulsivní Zdeněk Vařák.

V SKP už nějaký čas nepracují s kategorií mužů. „To už by na náš klub bylo příliš,“ tvrdí jeho předseda Jiří Časta. „Jsme jediní v kraji, kdo se specializuje výhradně na mládež. A jsme na to hrdí. V práci s mládežnickými kategoriemi jsme se dostali na velice dobrou úroveň,“ pochvaluje si. „Časem bychom chtěli dostat i žákovské týmy do divize. Letos skončili jen těsně druzí za Prachaticemi. A těší nás i udržení krajského přeboru přípravek,“ dodává.

O hráče, kteří odcházejí z dorostu, v klubu přitom obavy nemají. „Je o ně zájem v klubech krajského přeboru a prvních tříd. Pokud někdo výrazně vyčnívá, tak to může zkusit i v divizi,“ říká Časta.

Na podmínky si na SKP stěžovat nemohou, jedna věc jim přesto ještě chybí. „Po organizační i výkonnostní stránce jsme se dostali možná nejvýš, kam dosahují naše možnosti. Chybí nám ale plocha s umělou trávou,“ posteskne si Časta. Prostor pro ni by se přitom našel na současném pískovém hřišti. „Chybí nám finance na nákup samotné trávy. Máme prostor, máme nakoupený materiál na podloží, ale potřebujeme sehnat peníze na zakoupení trávy alespoň třetí generace,“ vysvětluje Časta.