Domácí fotbalisté uctí památku spoluhráče Zdeňka Mišáka, který před týdnem tragicky zahynul v autě na železničním přejezdu u Hrdějovic.

Ve čtvrtek se tým rozloučil s mladým fotbalistou na pohřbu, v neděli na něj bude myslet přímo na trávníku. Do utkání s Karlovými Vary (11) dorostenci nastoupí s černou páskou na rukávu a na rozcvičku zřejmě obléknou trika s fotografií Zdeňka Mišáka.

„Ještě jsem je neviděl, kluci je přinesli před chvílí… Zápas pojmou tak, že jej odehrají na Zdeňkovu památku, rozhodli se tak,"  říkal včera trenér SKP Č. Budějovice Petr Kadlec.

Před utkáním budou týmy a diváci držet minutu ticha.

Před týdnem v Benešově dorost SKP poprvé na jaře zvítězil, ale jak hráči zjistili při zpáteční cestě, byl to černý den… „Kdybychom věděli, co se stalo, těžko bychom zápas odehráli," přiznává Petr Kadlec, podle něhož cestou domů začaly přicházet znepokojivé informace a v Českých Budějovicích se hráči a realizační tým dozvěděli pravdu.

Pro všechny to byla zdrcující zpráva. Pro Kadlece nejhorší, jakou si ve fotbalovém životě vyslechl. „Tenhle týden byl nejtěžší v mé dosavadní trenérské kariéře. Po lidské i sportovní stránce," podotýká. „Celé jaro budeme hrát i za něj. Musíme se s tím srovnat."

Zdeněk Mišák (19) patřil k největším talentům roudenské kopané. „Už v sedmnácti hrál divizi," připomněl předseda Malše  Libor Šolc.

Z Roudného hráč přišel na střídavý start, od zimní přípravy nastupoval jen v dresu SKP v České lize dorostu U19. Někdy na levé straně zálohy, někdy na pravé. „Byl to talent. Přál si druhou ligu vyzkoušet, protože má dobré tempo a v chlapech by si takovou soutěž asi už nezahrál. Také chtěl hrát s kamarády, se spolužáky ze školy," dodal českobudějovický trenér Petr Kadlec.