Napřed fotbaloví dorostenci SK Mladé porazili vedoucí Kamenný Újezd 1:0 a vyhoupli se do čela. Týden nato však prohráli na Borku a post lídra mu přepustili. Týden před koncem soutěže se vytoužený titul přeborníků okresu zdál být definitivně ztracen…

Jenže konec dobrý, všechno dobré: „Kluci z Borku roli favorita v Boršově neunesli, hráli tam jen 0:0 a my nakonec okres vyhráli,“ líčil nevídanou zápletku trenér mistrů okresu Luděk Aggermann.

Postup do I. A třídy označuje Aggremann za šťastný, ale plně zasloužený. „Kluci celou sezonu makali a odváděli super výkony,“ nešetří chválou. „Jako trenéra mě ale nejvíce těšilo, že vytvořili bezvadnou partu. Díky tomu se jim podařilo v tom dramatickém závěru soutěže předstihnout jak Kamenný Újezd, tak Borek.“

„V létě jsme v Mladém slavili 80. výročí založení klubu a postup dorostu byl tím nejlepším dárkem, který jsme mohli dostat,“ tvrdí předseda klubu Petr Lískovec. „Náš dorost nikdy výš než v okrese nehrál, takže postupem kluci přepsali klubovou historii,“ dodává šéf mládského klubu.

„Postup před sezonou cílem nebyl, já v to ale doufal,“ říká Aggermann, jehož svěřenci začali I. A třídu prohrou 0:6 v Kaplici, doma ale nato zdolali Loučovice. „V Kaplici kluci poznali, že fotbal v kraji je jiný než v okrese, že musí přidat v osobních soubojích. Proti Loučovicím ale ukázali, že se rychle učí,“ oceňuje úspěšný kouč a chválí vedení klubu za ideální podmínky pro přípravu. „I díky tomu věřím, že i v I. A obstojíme,“ uzavírá.