Na soustře᠆dění v Třeboni odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Když jste se dozvěděl, že půjdete spolu s dalšími třemi dorostenci do zimní přípravy v prvoligovém áčku, jak jste na to zareagoval?

Hlavně mě to moc potěšilo, to především. I když si myslím, že za tu půlku sezony, kterou jsme v lize dorostu odehráli, jsme si to asi někteří z nás zasloužili. Podle mě jsme totiž předváděli dobré výkony. Což se na konci sezony projevilo i v tabulce.

Že jste v lize dorostu posledních deset zápasů neprohráli a navíc v nich jen dvakrát remizovali, tudíž považujete za hlavní důvod vaší nominace do áčka?

Určitě. Ta série byla skutečně mimořádná, alespoň já osobně něco takového ještě nezažil. Podle mého soudu kdyby té série nebylo, tak bychom se ani já, ani další kluci z dorostu do přípravy áčka zřejmě nedostali.

Čím si vysvětlujete, že výkony týmu šly ve druhé části sezony tak pronikavě nahoru? Zpočátku se vám v lize dorostu zdaleka tak nedařilo, spíše naopak…

S klukama v kabině jsme si sedli a řekli si, jak a co pro zlepšení dělat. Na řadě věcí jsme se dohodli, semkli se jako tým a fungovalo to.

Jedním z trenérů, který i tady na soustředění v Třeboni vede přípravu, je i váš otec. Máte tudíž nějaké úlevy, anebo spíš je tatínek na vás přísnější než na jiné hráče?

Řekl bych, že platí ta druhá varianta… Úlevy v žádném případě žádné necítím, spíše naopak. Snažím se to ale nevnímat, ani od kluků kolem žádné narážky neslyším.

Třeba je táta na vás přísnější, protože ho mrzí, že jste nekráčel v jeho stopách ligového brankáře a místo toho se naopak jako hrotový útočník snažíte góly střílet…

Já si myslím, že to tátovi nevadí. Spíš mi drží palce, abych těch gólů dával co možná nejvíc.

Trenér áčka při zahájení přípravy ujistil, že v přípravných zápasech určitě dostanete hodně příležitostí se ukázat právě i vy, mladí hráči. S jakým pocitem do prvního zápasu za prvoligové mužstvo půjdete?

Já se na to hlavně hrozně moc těším a doufám, že tu šanci pořádně chytnu a dokážu ji využít.

K tomu debutu by mohlo dojít klidně už teď v sobotu na Vyšehradě proti pražské Dukle. Což by byla premiéra jako hrom!

To jistě, Dukla Praha hraje ligu a má v českém fotbale zvučné jméno. Na rozjezd je to velice silný soupeř. Určitě nás čeká na úvod Tipsport ligy hodně těžký zápas.