Písečtí totiž po podzimu na vedoucí Benešov ztráceli šest bodů, a byť na jaře pět bodů z toho umazali a kolo před koncem soutěže v přímém zápase dvou nejlepších mužstev soutěže lídra doma udolali, jeden bod jim k postupu chyběl.

Ještě v Č. Krumlově hned po zápase vedení klubu mužstvu oficiálně sdělilo, že poté, co se Jindřich Dejmal rozhodl na post trenéra ze zdravotních důvodů rezignovat, bude od nové sezony trenérem týmu Ondřej Prášil. „Už v zimě, kdy jsem po Karlu Musilovi funkci trenéra bral, jsem byl s vedením klubu dohodnut, že můj záskok bude trvat jen půl roku," připomíná nyní již bývalý trenér FC Písek, jenž bude u Otavy i nadále působit jako sportovní ředitel.

Písečtí fotbalisté postup za úkol v zimě nedostali. „Nikdo na nás netlačil, ale na druhou stranu, kdyby se možnost bojovat o čelo tabulky ukazovala být reálná, dalo vedení na vědomí, že by se postupu nebránilo," krčí Dejmal rameny a připouští, že když Písek pod jeho taktovkou opravdu až do konce divizní sezony měl na postup do třetí ligy šanci, začal se i on vážně zabývat myšlenkou, že by tým vedl dál.

Nakonec rozhodly nefotbalové okolnosti.

„Byl jsem objednán už delší dobu do plzeňské nemocnice na endoprotézu kolena, což je zákrok, na který se čeká taky až dva roky. Původně jsem měl jít na operaci 21. května, to mi ale připadalo vůči klubu jako nefér, protože v té době naše úsilí o postup do ČFL vrcholilo, takže odejít v té době od mužstva jsem přece nemohl," vysvětluje Dejmal.

V plzeňské nemocnici tedy termín jeho operace posunuli na 16. června. „Písečtí funkcionáři mi nabídli, že bych u týmu mohl působit dál a já to i zvažoval, a to se vší vážností a dost dlouho. I proto, že každý z nás je trošku ješitný a já si říkal, že pokud bychom do třetí ligy třeba z druhé příčky postoupili, že bych si angažmá ve vyšší soutěži ještě mohl vyzkoušet. I po dohovoru doma jsem se však nakonec rozhodl, že bych po operaci nemohl trenéra dělat na sto procent a s berlemi se mi na hřišti poskakovat nechtělo," líčí s úsměvem Dejmal, jenž dostal za první úkol ve své staronové funkci sportovního ředitele vedení klubu předložit návrh na svého nástupce. „Vybral jsem tři jména, z nich si vedení jedno vybralo."

Zmíněná tři jména zveřejnit nechce. „Dva byli Jihočeši, třetí z Prahy," aspoň něco odtajňuje. Jak všichni už teď vědí, Písek si ze dvou adeptů z jihu Čech vybral Ondřeje Prášila – zda ale povede tým v divizi, či přece jen v ČFL, to je ve hvězdách. „Sílí hlasy, že naděje na postup je poměrně veliká," podotýká Dejmal, dle něhož v silách jeho týmu bylo si postup zajistit na hřišti.

„Bohužel jsme doma hodně zbytečně ztratili po remízách s Hořovickem a Chebem," lituje Dejmal, své hráče přesto za jaro chválí: „Dvanáctkrát jsme vyhráli, dvakrát remizovali a jen jednou prohráli. To je bilance jako hrom!"

Na podzim Písek v Benešově dle Dejmala prohrál smolně, navíc i vinou penalty, kdy podle hostí k faulu došlo dva metry venku z vápna… Jihočeši tudíž toužili po odvetě a tu zvládli výborně. „Z výhry měli kluci velkou radost, brali to jako zadostiučinění."

Současný písecký tým charakterizuje jako mužstvo budoucnosti. „V kádru jsou jen dva starší hráči Zušťák a Kubiš, jinak už samí mladí kluci. Což je do budoucna příslibem, aktuálně to ale přináší i nevyrovnané výkony. My sehráli výborné zápasy, ale taky ty méně povedené. Jak já říkám, ta sinusoida lítala nahoru a dolů," vrtí hlavou a po ruce má i doklad: „Třeba jsme vyhráli v Nové Vsi pod Pleší, kde proti nám nastoupilo pět pendlů z prvoligové Příbrami a nato k nám přijel Cheb, který byl někde u konce tabulky, a tady mu stačilo v deseti bránit, a přesto jsme s ním doma ztratili dva body."

Přesto by se ve III. lize Písek dle něj neztratil. „Nějaké posily by to chtělo," uznává a vyzdvihuje spolupráci s Táborskem. „Když se nám na jaře zranil Satrapa, zaskočil v bráně Varyš, jenž přišel z Táborska na hostování, a byť se jako mladý kluk nějaké chybičce neubránil, hlavně v závěru sezony chytal dobře."

Chválí i další hráče, kteří k Otavě přišli od Jordánu. „Ať Kalášek, tak Nohava, po svém uzdravení i Stoszek, ti všichni nám hodně pomohli."

Fotbalisty Písku v uplynulé sezoně zdobil ofenzivní styl hry. „Své si na hrotu odehrál zkušený Zušťák, vedle něhož své předpoklady potvrzoval i Voráček, jehož jsem z pravého kraje zálohy posunul dopředu a musím říct, že rychlejšího hráče jsem snad neviděl," chválí jednadvacetiletého forvarda, jenž dobré jarní výkony korunoval i v posledním kole v Č. Krumlově dvěma góly. „Tam nám pro potíže s kolenem sice chyběl Zušťák, dobře ho však nahradil Rosůlek, jenž se na hrotu rval o každý míč a otevíral tak pole pro Voráčka," oceňuje hru dalšího mladíka. „Tvrdě jsme v zimě pracovali a mám radost, že to na jaře bylo znát."

V úterý se Jindřich Dejmal v plzeňské nemocnici podrobil plánované operaci kolena, ale i na nemocničním lůžku jistě bude napjatě čekat, zda písecké fotbalisty nějaký zásah „vyšší moci" přece jen neposune do III. ligy. „Je tu krásný areál a výborně se v klubu pracuje s mládeží. Teď jde z dorostu osm hráčů a já čtyři z nich okamžitě doporučím do přípravy áčka," uzavírá Dejmal s tím, že Písek by si vyšší soutěž určitě zasloužil.