V neděli čeká fotbalisty Táborska těžký zápas ve Znojmě a právě Lukáš Mach před cestou na jih Moravy odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Dal jste jediný gól svého mužstva, ale zrovna nadšeně se netváříte. Je vám tudíž bod s Pardubicemi málo?

Samozřejmě, že je to málo. My se dřeme devadesát minut a co z toho máme? Jeden bod, to je hodně málo. V první půli jsme mohli dát tři góly, jenže jsme je nedali. A pak nám tam v poslední minutě naběhne pravý obránce a celá ta práce jde vniveč.

Mluvil jste o neproměněných šancích a je kuriózní, že gól jste dali z akce, která až tak velkou šancí nebyla. Mohl byste tu svou trefu přiblížit?

Já viděl Ivana Cíferského, že se chystá centrovat, tak jsem tam šel dlouhým skokem, a když už jsem skoro dopadal, mě ten balon trefil do hlavy. Možná trochu i rameno a záda, samotný gól už jsem neviděl a musím se na to podívat až na videu.

Hned dvě tři minuty po vašem gólu se vám po dobré nahrávce otevřela cesta do vápna, jenže sudí odpískal hostům faul a bylo po šanci.

Proč mi rozhodčí nenechal výhodu, to vůbec nechápu… Měl bych před sebou vlastně už jen gólmana. Pak už jsem jen slyšel sudího, jak říká, že tohle není žádná výhoda. Ale nevím, co jiného už by měla být výhoda…

Vy jste začali spolu se Strnadem vpředu, to vám vyhovuje, hrát na hrotu?

My na dva útočníky nehrajeme, my hrajeme na dvě křídla. Je ale fakt, že trenér ode mě chce, abych chodil jakoby víc ke Strnymu. To asi pro mě je lepší, i když se mi zase zdá, že pak je ta levá strana otevřena a ve druhé půli se mi zdálo, že jsem tam chyběl. Zkoušel jsem to doplňovat, ale pak jsem se raději zase stáhl.

Po změně stran jste postupem času už tolik vpředu nebyl, trenér ale říkal, že záměrem rozhodně nebylo, abyste se zatáhli dozadu.

S tím já plně souhlasím a popravdě řečeno, já nevím, proč jsme se druhý poločas tak zatáhli. To bylo úplně zbytečné. Kdybychom zápas dohráli tak, jak jsme hráli v první půli, kdy to Pardubice jen nakopávaly a nevěděly, co si počít, určitě by byl výsledek jiný. Jenže my se stáhneme a oni pak v poklidu uprostřed kombinovali a jak jste jistě i vy sami viděli, měli pak spoustu prostoru a přehrávali nás. A nakonec dokázali i vyrovnat.

Což je pro vás asi o to nepříjemnější, že teď jedete do Znojma a pak máte doma vršovickou Bohemku. To je hodně náročná série.

Tak za prvé, když už je řeč o sériích, tak máme i dost dlouhou sérii remíz. I když každý bod je cenný a remíza samo o sobě není špatná, jenže v tříbodovém systému je lepší pár výher a k tomu třeba dvě porážky.

A ty nejbližší zápasy?

Znojmo, to je hodně fotbalové mužstvo i fotbalové prostředí. Musíme se na to dobře připravit a hlavně proměňovat šance, které si tam vytvoříme. Minule venku v Karviné jsme měli spoustu, stejně tak teď i s Pardubicemi. Jen Strny sám měl dvě tři tutovky, taky Michal Gallo měl velikou příležitost. Jak říkám, musíme ve Znojmě své šance proměňovat. Jedině tak můžeme uspět.