Českobudějovicko – Fotbalisté Dřítně prožili v I.B třídě nadmíru vydařený dvojzápas,  po němž si během necelých čtyřiadvaceti hodin připsali do tabulky plný počet bodů.

„Když přivezete šest bodů zvenku, je to nádherný víkend, to je jasné. Spokojenost," potvrzuje dříteňskou pohodu trenér Václav Stulík,  jenž v úterý dal svým hráčům volno. Mužstvo se sejde až v pátek na předzápasovém tréninku. V sobotu Dříteň přivítá béčko Českého Krumlova.

SK Lišov udělal vítězstvím nad Slavonicemi důležitý krok k záchraně. Ledeničtí v úterní dohrávce dokázali doma zlepšeným výkonem ve druhé půli přehrát vedoucí Jindřichův Hradec B.

V minulé sezoně povýšily z okresního přeboru Českobudějovicka do I.B třídy Nemanice a Temelín. Kdo je po roce následuje, ještě není jisté. Nejlépe  má nakročeno Planá, hodně napoví její nedělní duel v Olešnici.

LHENICE – SEDLEC 5:2. Stanislav Šindelář, trenér Sedlece: „První půlhodina byla vyrovnaná, ale poté jsme vpředu neudrželi míč, domácím se povedl celkem pěkný protiútok a dali nám z něj vedoucí branku. Na konci půle Lhenice z rohu zvýšily na 2:0. Ve druhé půli, zdá se mi, jsme hráli lépe. Měli jsme nějaké brankové příležitosti, ale vždy, když jsme snížili, soupeř znovu odskočil na dva góly. Na konci  přišla hrubice, po níž jsme inkasovali  ještě pátý gól. Takže to snad doma s Křemží napravíme."

ZLIV – NEMANICE 1:3. Karel Jindrle, předseda Zlivi: „Nemanice byly fotbalovější a využily šance, které měly, zatímco my několik jasných příležitostí zazdili. Ale neodehráli jsme úplně špatný zápas. Vyhořeli jsme na neproměňování šancí."

Miroslav Dubský, trenér Nemanic: „V prvním poločase jsme dali dvě branky. Po přestávce se domácím podařilo brzy snížit, ale odpověděli jsme třetím gólem a výsledek udrželi. Šancí bylo na vyšší vítězství, ale Zliv podržel dobrý gólman (Remta, pozn.), který asi třikrát vychytal Michala Remtu. Kluci teď hrají dobře, spokojenost."

KAPLICE B – DŘÍTEŇ 2:5. Václav Stulík, trenér Dřítně: „Před utkáním byla průtrž mračen, ale nakonec se zápas hrál na velmi dobrém terénu. Kaplické béčko předvádí dobrý, kombinační fotbal. Má zkušené hráče, kteří umí podržet míč, ale nám tentokrát dobře vycházela přechodová fáze do útoku a vytvářeli jsme si šance, které se nám dařilo proměňovat. Na začátku druhé půle jsme vedli 3:0 a pak do konce zápasu kontrolovali vývoj tak, abychom si z Kaplice odvezli body."

V. BROD – DŘÍTEŇ 1:3.  Václav Stulík: „Hrálo se v neděli ve dvanáct, takže přestávka mezi zápasy byla krátká. Máme úzký kádr, takže nastoupilo stejné mužstvo. Bylo to o vůli. Měli jsme štěstí, že jsme v 5. min. vedli. Domácí vyrovnali, ale my do poločasu dali druhý gól a hned na začátku druhého poločasu ještě třetí, což nám hodně pomohlo. Pak jsme zápas dohrávali, jak nám síly dovolily, a nakonec se nám povedlo vedení udržet, i když domácí několikrát zahrozili."

Další hlasy trenérů najdete ve čtvrtečním vydání Českobudějovického deníku.