Jak Deník už v pátečním vydání uvedl, epidemie příušnic, která před časem postihla prvoligový dorost Dynama, totiž zasáhla též kabinu druholigového áčka a Krajská hygienická stanice s okamžitou platností vyhlásila v Dynamu karanténu a zákaz hrát zápasy A-mužů, juniorky i devatenáctky. „A to do konce března," potvrdil Deníku generální sekretář Dynama Milan Čadek a dodal, že náhradní termíny odložených utkání dohodnuty zatím nejsou. „Pro nás je to pochopitelně obrovská komplikace," podtrhl.

Vrásky na čele po uvalené karanténě má i trenér David Horejš. „Je to pro nás nepříjemné, neboť jsme s Třincem odehráli dobrý zápas a na derby jsme se všichni moc těšili," stýskal si kouč Dynama a dodal, že příušnice po Kalodovi dostal i Jurdík a u některých dalších hráčů se čeká na výsledky lékařského vyšetření.

Svaz už potvrdil, že nejbližší dva zápasy druholigového áčka, to znamená jak derby na Soukeníku, tak za týden i domácí zápas se Sokolovem, byly odloženy na neurčito. „Nepříjemné je, že ta epidemie je v celém klubu, takže teď jenom doufáme, že se to dál neprovalí," zdůraznil Horejš, dle jehož názoru karanténa je preventivní opatření, aby se příušnice nemohly ještě rozšířit.

Víkendový program i předzápasový režim v Dynamu doznal samozřejmě změn. „Hrát nesmíme, ale trénovat můžeme," dal David Horejš najevo, že po neděli nachystá pro tým ostrou přípravu. „Také uvidíme, co ukážou výsledky zmíněných lékařských vyšetření. Pak se teprve musíme v klubu poradit, jak dál," uzavřel trenér A-týmu Dynama.

Starosti zrušení zápasu samozřejmě přineslo i v Táborsku. „Na derby jsme se pečlivě připravovali i po organizační stránce," uvedl PR & Media manažer FC MAS Táborsko Luboš Dvořák. „Domluvili jsme se s táborským dopravcem Comettem Plus, že nám vyhoví a na utkání posílí autobusové spoje," zmínil jedno z chystaných opatření Karel Chotovinský, jenž má v klubu organizaci zápasů na starosti. „Posílili jsme také bezpečnostní agenturu a pořadatelskou službu," doplnil.

Těšili se i hráči. „Větší zápas tady není, určitě se jedná o prestižní utkání a doufám, že vyhrajeme," uvedl pro klubový web Martin Sladký. „Pro mě to bude trochu více než prestižní zápas, protože v Dynamu jsem tři roky působil a na derby se tudíž moc těším," říkal obránce Aleš Hanzlík.

Nakonec ale je všechno jinak, derby Táborsko – Dynamo se tuto sobotu hrát nebude.

Šlágrem víkendu sobotní III. liga v Písku

Vzhledem k tomu, že se druholigové derby mezi Táborskem a Dynamem ČB pro epidemii příušnic v budějovickém klubu hrát nebude, šlágrem fotbalového víkendu na jihu Čech bude sobotní zápas III. ligy v Písku, kde se od 10.15 představí Brozany.

Fotbalisté FC Písek v úvodním zápase jarní části sezony zvítězili s Benešovem 3:0 a rádi by uspěli i v sobotu, kdy přivítají poslední Brozany. Trenér Ondřej Prášil ale soupeře nechce podcenit. I proto, že Brozany u Otavy povede v roli trenéra bývalý dlouholetý kapitán čs. fotbalistů Jiří Němec, jenž do velkého fotbalu vstoupil v dresu českobudějovického Dynama a v roce 1986 v anketě našeho listu o nejlepší jihočeské sportovce roku skončil na druhé příčce. „Brozany změnily realizační tým a mužstvo chce hrát uvolněný fotbal," uvedl pro web píseckého klubu Prášil, dle něhož pro jeho svěřence půjde o další těžké utkání. „Hrajeme s posledním v tabulce a získat s tímto soupeřem tři body je povinnost, ale musíme proměňovat brankové šance. Věřím tomu, že když vstřelíme první gól, že se zklidníme a dovedeme zápas k dalšímu vítězství," řekl.

Béčko Táborska minulý týden přivezlo dva body z Mostu, kde po remíze 1:1 uspělo na penalty. „Vyrovnali jsme až v poslední minutě a na penalty získali další bod, takže s jarní premiérou musím být spokojen," poznamenal trenér Josef Pleticha, jehož svěřence v dalším kole III. ligy čeká v sobotu zápas v Jirnech (14.30).

Jarní část sezony začíná také pro jihočeské kvintet v divizi: v sobotu se Č. Krumlov doma střetne s Milevskem (10.15) a Čížová s K. Vary (14.30), v neděli Roudné v dalším jihočeském derby změří síly s J. Hradcem a Třeboň se představí v Sedlčanech (oba zápasy od 14.30).

Jakub Pešek se na derby těšil

Výborný zápas sehrál proti Třinci dvaadvacetiletý záložník Dynama Jakub Pešek, jenž na jih Čech přišel loni na hostování z pražské Sparty.

Máte tři body, jeden gól jste dal, na další nahrál. Spokojenost?

Zvládnout první utkání, to byl náš hlavní cíl. To se nám podařilo a věřím, že na to navážeme. Že nám ten zápas pomohl po psychické stránce, že se stejně dobře připravíme i na sobotní zápas proti Táborsku a že si přivezeme další tři body.

Zápas se pro vás nevyvíjel optimálně, protože Třinec šel brzy do vedení a museli jste skóre otáčet. To vám po psychické stránce asi zrovna nepřidalo…

Když jsme ten gól dostali, moc dobře nám nebylo a byla to určitě komplikace. Ale vypořádali jsme se s tím, což svědčí o tom, že psychicky jsme na tom dobře.

Důležitý vyrovnávací gól jste dal vy, jak byste ho popsal?

Skvěle jsem tam dostal balon od Honzy Šimáka, se štěstím jsem tam byl o něco dřív než jejich bek, tak jsem to jen hrudí posunul a pak už jsem si jen počkal na gólmana, až se položí, a dal jsem mu to mezi nohama.

Co žlutá karta? Penalta to sice možná nebyla, ale nebyla ta karta trošku přísná?

Já čekal, že mi tam brankář zajede dřív, tak jsem tam šel dopředu. Jenže on tam tak rychle nešel, takže ta žlutá asi byla udělena správně.

Pečetící gól na 3:1 rozhodčí pak Jurdíkovi neuznal, viděl tam faul od Mareše, byť možná diskutabilní. Zato vůči dalšímu gólu, kdy jste vybojoval míč a Šimákovi oplatil gólovou asistenci, už žádné námitky nebyly…

My podobné situace nacvičujeme na tréninku, kdy trenér chce, abychom tam dávali balony do té kapsy, Honza si tam skvěle nabíhal, já mu to dal a on už to jen uklízel.

Než jste dali třetí gól, bylo to pořád na vážkách. Třinec vás hlavně nakopávanými balony dost trápil.

Oni měli vpředu vysokého útočníka, což my sice věděli a připravovali jsme se na něj, jenže on byl fakt dobrý a ty osobní souboje většinou vyhrával. V tom byla jejich největší síla, po přestávce jsme ale i tuto jejich zbraň otupili.

Trenér pravou stranu chválil, což se týkalo i vás a Michala Klesy, kterého jste měla za zády. Jak se vám s ním hrálo?

Výborně, je to zkušený fotbalista a dobře si rozumíme.

Diváky jste potěšili nejen třemi body, ale i hrou. Sázeli jste na kombinační hru, byl to záměr?

Určitě. Tak to hrajeme na tréninku a snažíme se i v zápasech držet balon a kombinovat. Samozřejmě, že chceme vyhrávat, ale taky hrát hezký fotbal. Nechceme to jen nakopávat, ale hrát fotbal pro fanoušky a zároveň tak, aby to bylo efektivní. Proto to dáváme do křídel a balony do těch kapes. Tímto stylem to chceme hrát a doufám, že se nám to bude dařit i nadále.

Co hřiště? Kvůli počasí se nějaké zápasy nehrály, neměli jste tudíž z terénu obavy?

Báli jsme se, jak bude hřiště vypadat, ale plocha byla dobře připravená. V tom nebyly žádné problémy, hrálo se úplně v klidu.

Výhru jste si po zápase vychutnávali a slavili s fanoušky, jako byste vyhráli titul…

Pro nás to byl hrozně důležitý zápas a my ho strašně moc chtěli vyhrát. Dali jsme do toho všechno a fanoušci to vycítili. A kvůli tomu i fotbal hrajeme, aby si to diváci prožívali s námi užívali, aby se fotbalem bavili a my je do toho vtáhli. Tak to má být a bylo to super.

Zdá se, že noví hráči do týmu zapadli. Je to tak?

Na každém postu cítíme konkurenci a nikdo své místo nemá jisté. Je to znát i na tréninku, každý z nás tam maká naplno. Ale jsme parta, v kabině to teď nemá chybu.

Zmínil jste se, že byste i z derby chtěli přivézt tři body. Čeká vás ale silný soupeř.

Že Táborsko bude těžším soupeřem než Třinec, to víme. Navíc je to zápas venku, bude to asi i vyhecované a my máme dost mladý tým. Musíme se s tím však poprat a věřím, že to zvládneme.

(na sobotu chystané derby ale bylo pro epidemii příušnic v Dynamu odloženo – pozn. aut.)