Táborsko jeden ze Sokolova za remízu 1:1, Dynamo z Ústí dokonce všechny tři. Do poslední třetiny soutěže tudíž hráči obou mužstev mohou jít dobře naladěni a s optimismem.

„Máme bod, byť jsme chtěli tři. Hráli jsme na půdě soupeře z první pětky tabulky, z toho pohledu bychom měli být spokojeni," řekl po remíze Táborska v Sokolově trenér Petr Frňka, dle něhož se teprve na konci sezony ukáže, zda remíza byla ztráta, či nikoli.

Bod v Sokolově brali i domácí, kteří před týdnem jeli z Varnsdorfu s výpraskem 5:0. „Evidentně pod vlivem tohoto debaklu jsme vstoupili do zápasu, takže soupeř první půlhodinu byl lepší a vyvrcholilo to gólem z penalty," připustil trenér Aleš Jindra, d le něhož teprve po Šimákově penaltě se jeho svěřenci probudili a začali hrát. „Z první akce jsme skórovali Kuzmanovićem a do konce poločasu jsme byli lepší. Pak se hrál vyrovnaný fotbal, ale musím říct, že šance soupeře byly vyloženější a bylo jich víc," uznal Jindra.

Zatímco Táborsko v Sokolově vedlo, ale náskok neuhájilo, Dynamo v Ústí se naopak už tradičně do půle spíš hledalo, ale dvěma góly v poslední čtvrthodině nakonec vezlo tři body. „Prohrát v Ústí jsme si nemohli dovolit, prohra by pro nás byla smrtící," krčil po návratu z Ústí rameny sportovní manažer Dynama Martin Vozábal.

Jak je vidět z upřesněné tabulky (včera byla v agenturní tabulce chybička), Dynamo po výhře v Ústí snížilo ztrátu na postupové příčky na pět bodů.

Prohrát v Ústí jsme si nemohli dovolit, říká Vozábal

Po vítězném utkání Dynama v Ústí nad Labem na dotazy Deníku jižní Čechy odpovídal sportovní manažer a šéf realizačního týmu Martin Vozábal.

Hodně jste si v Ústí na konci utkání oddechli?

Samozřejmě, že ano. My věděli, že prohrát si v Ústí nemůžeme dovolit. Nic mezi neexistovalo, my prostě nutně potřebovali vyhrát. Prohra by pro nás byla smrtící. Dohnat se dá všechno, už by to ale bylo daleko složitější.

Výsledek jste otočili až v závěru a po půli už jste byli lepší. Zato do přestávky to byla zase bída…

Právě před chvílí jsme se o tom bavili i s Karlem Poborským, prostě si to nedovedeme vysvětlit. Dokázal bych pochopit, že to někomu třeba zrovna nejde, ale aby šest sedm hráčů odvedlo první půli padesát procent, to je nepochopitelné.

Proto jste sáhli do sestavy ještě před půlí, což nebývá zrovna obvyklé?

Přesně tak. Odskákal to Chmelo, kterého jsme se rozhodli střídat už deset minut před půlí. Není to příjemné, já sám jako hráč taky nesnášel, když to někoho potkalo. Nicméně my do toho sáhnout museli. A říkám na rovinu, že to padlo na Chmela, avšak na střídání bylo pět šest hráčů. To brzké střídání mělo být i varováním pro ostatní.

Byla v půli hodně velká bouřka?

Ale to ani ne, žádný velký řev nebyl. Já se snažil klukům polopaticky připomenout, jaké věci mohou nastat, když v Ústí prohrajeme… Oni dobře věděli, o co hrají, co je může potkat, přesto ta první půle vypadala tak, jak vypadala… Myslím, že si to kluci uvědomili a že i proto jsme po půli, byť s notnou dávkou štěstí, výsledek otočili.

Jak ty tři body byly důležité, ukazuje i tabulka. Zdá se, že aspirantů postupu přibylo…

Tabulka v horní části se hodně vyrovnala. My jsme třetí, kdybychom ale v Ústí padli, byli bychom třeba sedmí. I na to jsme kluky důrazně upozorňovali. Udělali jsme tři body venku, tudíž tři plusové body. Ty teď nutně musíme potvrdit doma. Pak se tabulka může víc pohnout.

V kuloárech se hovoří o tom, že byste mohli jít do ligy i z nepostupové příčky. Spoléhat na to ale jistě nebudete?

To rozhodně ne! Taky Ústí staví a dá se říct, že tam roste krásný stadion. Prostě my se v žádném případě na možné potíže se stadiony nespoléháme. Jsem si jist, že jakmile se někdo do ligy dostane, určitě si to bude chtít zkusit.

V pátek máte doma předposlední Vltavín. Nehrozí, že by hráči soupeře podcenili?

Já bych řekl, že v naší formě někoho podcenit nemáme právo… Navíc současný Vltavín je jiný, než jaký byl na podzim. Nehledě na to, že my v Praze sice vyhráli 5:0, ale za stavu 0:0 měli domácí velkou šanci. A bůhví, co by se dělo, kdyby ten gól dali…

Na Vltavín v pátek jen za dvacku!

Až do pátku, kdy fotbalisté Dynama od 18 hod. hrají ve II. lize s Vltavínem, je možno na tento duel denně od 14 do 15 hod. koupit lístek za pouhých 20 Kč! A to v tomto čase osobně v sekretariátu klubu, event. mailem na: happyhour@dynamocb.cz.

Velká komplikace, litoval ústecký Smola

Jediný gól fotbalistů ústecké Army v sobotním druholigovém souboji s fotbalisty Dynama České Budějovice zaznamenal urostlý útočník Tomáš Smola. Jeho trefa z 22. minuty ale Ústečanům k bodům nepomohla. „Ve druhém poločase jsme odpadli a málo běhali. Je to škoda," litoval po utkání, v němž Dynamo nakonec vyhrálo 2:1.

Po poločase jste vedli. Co se s vámi po přestávce stalo?

Moc jsme zalezli, málo běhali a pouštěli Dynamo moc na naší polovinu. Dostali nás pod tlak a my jsme se z toho bohužel už nedokázali vyhrabat. Závěry utkání v poslední době bohužel absolutně nezvládáme, je to škoda. Mrzí mě to, ale druhý poločas byl z naší strany opravdu hodně špatný.

Vy sám jste během utkání absolvoval řadu vzdušných soubojů. Došly vám také síly?

Měl jsem toho plné kecky, to řeknu popravdě. Tohle počasí není nic pro mě, já v něm nerad hraji. Byla tam spousta náročných soubojů a síly ubývaly. Říkal jsem si o střídání, ale trenér mě tam potřeboval na standardky, tak jsem to nějakým stylem dohrál.

Je pro vás porážka 1:2 velkou komplikací v boji o postup?

Je to hrozně velká komplikace, protože teď jedeme do Varnsdorfu, pak máme doma Sokolov a jedeme do Hradce. Los je hrozný. Budeme ale bojovat dál a snad něco urveme.

Na jaře máte jen jednu výhru ze čtyř zápasů. Čím to je?

Nevím. Už v přípravě to nebylo ono. Od té doby se trápíme a nedáváme moc gólů. Já osobně jsem mohl dát gól v Třinci i na Žižkově, ale nedal jsem. Teď jsem se trefil a stejně z toho nejsou body.

Junioři: Hradec Králové – Táborsko 4:0

V lize juniorů mladíci Táborska utrpěli v Hradci vysokou porážku 4:0.

Po vyrovnaném úvodu získali domácí vrch a v 15. min. trefil Halilovič břevno. Ještě do půle domácí dvěma góly ve třech minutách získali rozhodující náskok. Před půli běžel Cihlář sám na bránu, Lindra ale nepřelstil. Po půli neuspěl ani Nešický, naopak domácí přidali další dva góly.

Branky: 31. Bláha, 34. Dvořák, 63. Zelený, 73. Jukl. Rozhodčí: Váňa – Jiřík, Kazda. Táborsko: Winter – Kukučka (73. Bosnyak), Civič (78. Mariotti), Nešický, Kluzák, Cihlář, Traore, Chirinciuc, Hergesell, Turek, Neužil.