Áčko českobudějovického Dynama do nového roku vstoupilo pod vedením nového realizačního týmu, v jehož čele bude sportovní manažer Martin Vozábal, jenž dle oficiální tiskové zprávy bude mít „zodpovědnost a kompetence za fungování, výsledky a složení A-mužstva". Dalšími členy realizačního týmu jsou trenér Luboš Urban, kouč gólmanů Pavol Švantner a nově kondiční trenér Jaromír Plocek, jenž dlouhé roky hájil barvy Dynama jako hráč a na podzim působil u devatenáctky Dynama jako masér.

„Luboše Urbana jsem si vybral pro jeho zkušenosti, které jako trenér má," uvedl Martin Vozábal na adresu svého kolegy, jenž jako trenér mj. dovedl Bohemians Praha do I. ligy, kde se ligový nováček pod jeho vedením s přehledem zachránil. Působil i v Jihlavě a naposledy vedl ve II. lize Chomutov, kde loni skončil.

Do přípravy se zapojili z možných posil také 28letý David Brunclík, jenž přichází z Ml. Boleslavi, a a 32letý Ondřej Herzán, který naposled hrál v Itálii za třetiligový Calcio Portogruaro Summaga.

Oba hráči působili i v české I. lize: Brunclík v Ml. Boleslavi odehrál 81 utkání a vstřelil v nich čtyři góly, zatímco Herzán v Jablonci a ve Spartě sehrál 103 zápasy a nastřílel v nich devět branek.

Oba se na své nové angažmá těší. „Měl jsem další nabídky, které jsem zvažoval, jelikož ale Budějovice mají ambice se vrátit zpět do ligy, rozhodl jsem se pro Budějovice a chci s nimi postoupit," svěřil se David Brunclík v rozhovoru pro Deník (přineseme ho v týdnu). „Když jsem se po šesti letech z Itálie vrátil do Česka, z ligy žádné nabídky nebyly, a tak jsem zůstal doma v Pardubicích. Když se naskytla šance zkusit to v Budějovicích, které podle mě patří do první ligy, neváhal jsem," zdůraznil Ondřej Herzán.

„Přípravu zahájí též srbský záložník Haris Redzepi a post gólmana bychom chtěli zkvalitnit příchodem Tomáše Lešňovského ze slovenského Ružomberoku," sdělil Vozábal.

Trenérům se hlásili i odchovanci Martin Jasanský (návrat z hostování v Táborsku), Aleš Dvořák (přeřazen z farmy) a dorostenci Tomášek, Hála, Funda a Kadula.

Táborsko bez větších změn

Tréninkové dávky zimní přípravy včera začali polykat druholigoví fotbalisté FC MAS Táborsko bez větších změn v hráčském kádru. „Udržet úspěšný tým pohromadě bylo prioritou," řekl asistent trenéra Petr Frňka.

Včera se na prvním tréninku sešlo 27 hráčů, z čehož byli čtyři gólmani. Jedna důležitá tvář přesto scházela: levý bek či záložník Luboš Tusjak se z hostování vrátil do Slavie.

Doplnění týmu vyloučeno není, pod tlakem ale Táborsko není. „Budeme sledovat, jestli někdo, kdo by se nám opravdu hodil, nevypadne z prvoligových kádrů. Chci ale zdůraznit, že nejsme v situaci, kdy bychom nutně potřebovali někým zalátat nějakou díru. V tomto smyslu máme o starost méně," uvedl Petr Frňka.

Pokud do Táborska někdo přijde, musí to být hráč do základní sestavy, nikoliv na lavičku nebo na rozšíření kádru. Pokud vyvstává konkrétní úkol, pak je to snaha přivést hráče na levou stranu sestavy. „I tady ale máme řešení z vlastních zásob. V poslední době šel výkonnostně nahoru náš hráč Jiří Rabiňák. Přejeme si, aby na sobě nadále pracoval a mohli jsme s ním počítat," vysvětlil asistent hlavního kouče.

Pohyb v úspěšném mužstvu směrem dovnitř samozřejmě nastal, ale teprve po zkoušce se ukáže, kdo si zaslouží zůstat. O přízeň trenérů se bude ucházet také mladý bosenský gólman Alija Dugalić (roč. 1995). „Tento hráč navazuje na léto, kdy už u nás byl a odchytal zápasy za juniorku. Viděli jsme tehdy, že je v něm perspektiva, vypadá zajímavě," podotkl asistent trenéra.

S týmem dále trénuje místní odchovanec Jakub Vavřina, který byl na štacích v Kladně a Čáslavi. Jeho úkol je jasný: absolvovat přípravu a poprat se o svou šanci.

Už ke konci podzimu v áčku trénoval defenzivní záložník Lukáš Turek, jenž vlastně jen pokračuje dál. Po dohodě s šéfem dorostenecké kategorie Jaroslavem Kozačkou si o místo v přípravě A týmu řekl také střelec U19 Jaroslav Bosnyak. Na čtrnáctidenní testy dále včera přišel Aleše Nešický ze Sigmy Olomouc (ročník 1992). Ten už to jednou v Táborsku zkoušel. „Po čtrnácti dnech uvidíme, zda u nás setrvá," řekl Petr Frňka.

Plán zimních přípravných utkání

DYNAMO Č. BUDĚJOVICE

St 8. ledna: Pardubice – Dynamo ČB (13, Praha-Eden, Tipsport liga)

Ne 12. ledna: Dynamo ČB – Znojmo (13, Složiště, přátelsky)

So 18. ledna: Bohemians – Dynamo ČB (15, Praha-Eden, Tipsport liga)

St 22. ledna: Liberec – Dynamo ČB (12.30, Praha-Eden, Tipsport liga)

So 25. ledna: Plzeň – Dynamo ČB (11, Plzeň, přátelsky)

So 25. ledna: zápas o umístění (výkop dle pořadí sk. A, Tipsport liga)

So 1. února: Dynamo ČB – Vlašim (11, Složiště, přátelsky)

Út 4. února: Dynamo ČB – Sparta Praha B (11, Složiště, přátelsky)

So 8. února: Dynamo ČB – Karlovy Vary (13, Složiště, přátelsky)

So 15. února: Slovácko – Dynamo ČB (15 a 17, Uh. Hradiště, přátelsky)

Pá 21. února: Dynamo ČB – Táborsko (14, Složiště, přátelsky)

Pá 28. února: Dynamo ČB – Žižkov (18, Střelecký ostrov, přátelsky)

TÁBORSKO

Pá 10. ledna: Slavia Praha – Táborsko (13, Praha-Eden, Tipsport liga)

St 15. ledna: Žižkov – Táborsko (11, Praha-Eden, Tipsport liga)

So 18. ledna: Dukla Praha – Táborsko (11, Praha-Eden, Tipsport liga)

So 25. ledna: zápas o umístění ((výkop dle pořadí sk. B, Tipsport liga)

So 1. února: Táborsko – Vltavín (11, UMT Kvapil., přátelsky)

So 8. února: Táborsko – Bohemians Praha (11 UMT Kvapil., přátelsky)

St 12. února: Kolín – Táborsko (14.30, Červené Pečky, přátelsky)

So 15. února: Ml. Boleslav – Táborsko (v jednání, Juliska, přátelsky)

Pá 21. února: Dynamo ČB – Táborsko (14, UMT Složiště, přátelsky)

So 22. února: Převýšov – Táborsko (16.30, Praha-Eden, přátelsky)

So 1. března: Táborsko – Domažlice (14, místo v jednání, přátelsky)

(změny termínů či hřišť zápasů Táborska i Dynama nejsou vyloučeny)