Domácí Spartak se totiž od 17.30 hodin na Soukeníku ve 28. kole II. ligy střetne se slavnou Duklou Praha, která navíc přijíždí na jih Čech po dlouhé době už zase s vizitkou účastníka I. ligy!

„Čeká nás zápas s nejlepším mužstvem druhé ligy, které si už s předstihem a zcela zaslouženě vybojovalo postup do Gambrinus ligy,“ podtrhuje trenér domácího Spartaku, dle jehož soudu by se měl na Soukeníku v pátek hrát dobrý fotbal. „Ani Dukla, ani my už nemusíme hrát pod zátěží, což dle mého soudu je předpokladem k tomu, aby se hrál zajímavý, hezký a atraktivní fotbal, který by diváky potěšil.“

Právě kvůli divákům se vedení Spartaku MAS rozhodlo velký fotbalový šlágr odehrát už v pátek. „Myslím, že jsme diváky potěšili, protože jsme jim přesunem termínu vyšli vstříc a umožnili jim, aby na tak atraktivní zápas mohli přijít v nejhojnějším počtu,“ vysvětluje trenér Zákostelský a připomíná zápas s Jihlavou, který se také hrál ve všední den před početnou diváckou kulisou. „V sobotu se hraje hodně zápasů nižších soutěží, navíc večer je v televizi finále Ligy mistrů. I proto určitě fanoušci páteční večer uvítají,“ míní kouč Spartaku.

Dukla sice už má postup do ligy v kapse, přesto bere zápas v S. Ústí s patřičnou vážností. Důkazem je i to, že při minulém zápase na Soukeníku vítězství domácích fotbalistů s Mostem z hlediště velice pozorně sledovali i trenéři Dukly Kozel a Suchopárek. „Víme, že se byli na nás podívat, ale to je běžná praxe. My se byli podívat zase na ně při jejich utkání s Kladnem,“ krčí rameny Luboš Zákostelský.

Dle něj o kvalitách pátečního soupeře jeho týmu netřeba hovořit. „Barvy Dukly hájí spousta výborných fotbalistů v čele s bývalým reprezentantem Patrikem Gedeonem, góly střílí kamerunský kanonýr Chigou,“ zmiňuje dvě z nejznámějších opor Dukly, jejíž dres nosí i synové slavných otců Tomáš Berger, Pavel Hašek či Radim Nečas.

Spartaku budou i proti Dukle nadále chybět Kočí a Kostečka, na delší časový úsek by už ale měl jít do hry Mach a vrací se Dobal, jenž měl stop za karty.

„Hlavním přáním je vítězství, zároveň bychom ale chtěli hrát i dobrý fotbal a připravit divákům atraktivní podívanou,“ zve na večerní šlágr trenér Luboš Zákostelský.