„Dlouho jsme nevyhráli, což na psychiku našich mladých hráčů má pochopitelně nepříjemný dopad," připouští David Horejš, jenž tým po odvolaném Františku Ciprovi vede. „Chce to ale trpělivost a my všichni pevně věříme, že to už zlomíme. S tím cílem jdeme do každého zápasu a určitě tomu tak bude i ve Znojmě," ujistil.

Proti mužstvu, jemuž se letos zatím daří, to Dynamo lehké mít nebude, Znojmo z jedenácti utkání jen jednou padlo. „My víme, že nás čeká těžký soupeř s řadou velice zkušených fotbalistů, kteří prošli i první ligou," podtrhl Horejš a dodal, že v pátek Znojmo sledoval Roman Lengyel v duelu s Táborskem. „Domácí hladce vyhráli 4:2, když vedli už 4:1 a spoustu dalších brankových možností neproměnili."

Navíc v týmu Dynama řádí marodka. „Dlouhou dobu mimo je Ríša Kalod a bohužel ani teď ještě k dispozici není. Přitom právě takový typ důrazného útočníka nám moc chybí. Onemocněl Roman Wermke, ale nejvíc nás mrzí, že horečky dostal též Honza Šimák, jenž zřejmě bude chybět," lomil rukama David Horejš.

Přesto Dynamo nepojede do Znojma v poraženecké náladě. „Každý zápas začíná 0:0 a my i do Znojma jedeme s cílem tam uspět co nejlíp," ujistil trenér Horejš. „Do konce podzimní sezony máme ještě čtyři zápasy a v nich chceme získat co nejvíc bodů," podtrhl.

Benát: Je to tak. Hrajeme o záchranu…

České Budějovice – Před týdnem fotbalisté Dynama prohráli ve Varnsdorfu, který šel do zápasu z poslední příčky tabulky. Po vítězství 3:2 předali Severočeši černého Petra do Frýdku-Místku, takže Dynamo v páteční předehrávce mělo za soupeře opět posledního v tabulce, tentokráte dokonce na domácím hřišti.

Jenže budějovičtí fotbalisté museli nakonec být rádi za bod, který jim zajistil až osm minut před koncem z penalty Jan Šimák. „Co k takovému utkání říct? Je to hrozně těžké," jen velice obtížně kapitán týmu Petr Benát po zápase hledal slova..

Proč to zase nevyšlo?

My jsme strašně moc chtěli to utkání zvládnout, a byť si nedovolím říct, že jsme hráli na jednu bránu, přesto si myslím, že jsme v první půli byli aktivnější a taky nějaké šance jsme měli. Jenže místo toho, abychom dali gól, v poslední minutě poločasu sami po rohu inkasujeme. To ani nebyla šance a soupeř byl snad prvně u naší brány.

Takže zase hloupá chyba, na což si stěžoval i nyní už bývalý trenér Cipro?

Asi ano, já ale nevím, co mám říkat pořád dokola. To je týden, co týden… Stále opakovat, že další týden už se určitě zvedneme?… Nicméně věřit musím, že se to otočí.

Přestože jste byli lepším a aktivnějším týmem, až na Fundovu střelu z trestného kopu jste si do přestávky žádnou pořádnou šanci nevytvořili.

Je to tak, bohužel. V pokutovém území musíme být daleko víc agresivnější, musíme se víc i ty balony rvát, víc jít do zakončení. Přesto si myslím, že jsme tam nějaké šance měli, taky tyčka tam byla. Bohužel se to od tyčky odrazilo zpátky k brankáři. Přitom na druhé straně by to určitě byl gól. V té situaci, co v ní teď jsme, nám ani štěstíčko nepřeje.

Ani vy sám jste v první půli potřebné štěstí neměl. To když jste dostal míč do vyložené šance, jenže se vám nepodařilo ho ze vzduchu zkrotit.

Já se v první chvíli podíval na pomezního rozhodčího, protože jsem myslel, že jsem v ofsajdu. To zřejmě rozhodlo o tom, že jsem ten balon špatně zpracoval.

V zápase jste se trápili a přitom Frýdek-Místek tady potvrzoval, že na chvostu tabulky není náhodou. Moc toho nepředvedl…

My jsme i ve Varnsdorfu byli v poli lepší než náš soupeř. Na to se ale nehraje a nic nám to platné není, když ty naše výsledky jsou takové, jaké jsou… Poslední dva zápasy jsme možná šli herně nahoru, důležité jsou ale výsledky a ty my nemáme.

Zmínil jste gól do šatny, to ve vašem psychickém rozpoložení byla asi řádná rána do vazu, co?

Rozhodně to nepřidá… My přitom v té pětačtyřicáté minutě házíme aut, máme míč pod kontrolou a přesto jsme schopni z toho dostat gól… Minule jsme zahrávali standardku v devadesáté minutě a zase jsme dokázali z toho dostat gól. Já ale fakt nevím, co k tomu mám říct. Je to pořád dokola.

Byla aspoň trošku náplastí na to vaše veliké zklamání branka na 1:1, kterou před koncem z penalty dal Šimák? Díky tomu jste totiž udrželi odstup čtyř bodů od sestupové příčky…

Já se o tom nechci vůbec bavit a ani na to myslet. Ale je to tak, hrajeme o záchranu. Že bychom snad mohli spadnout, to přece jen snad ne. Jenže když sem přijede Frýdek, tak při vší úctě k němu a se vší pokorou, takový zápas my prostě musíme vyhrát. Já jinak nevím, koho v této soutěži porazit. My teď poté, co jsme vyrovnali, pak přece jen získali velkou převahu, podle mě tam ale chyběl klid a pohoda, naopak tam bylo hodně zbrklosti. Jenže v naší situaci se tomu nelze až tak divit…