Ještě před cestou na Slovácko to v rozhovoru pro Deník potvrdil Zdeněk Procházka, jeden ze dvou asistentů trenéra Jaroslava Šilhavého.

Liga pokračuje po reprezentační přestávce. Uvítali jste volný víkend, anebo byste raději po plzeňské lekci raději hned hráli dál?

Snažili jsme se pořádně potrénovat, mezi tím sehráli také pohárové utkání. Ta většinou nebývají ani pro prvoligová mužstva jednoduchá, třeba právě Slovácko vypadlo v Břeclavi. Ani my to v Praze na Meteoru neměli jednoduché, ale postoupili jsme a úkol splnili.

Co víte o soupeři? Viděli jste ho v poslední době hrát?

Samozřejmě, že jsme z posledních zápasů Slovácka měli videokazety, takže velice dobře víme, do čeho jdeme. Myslím si, že na to, co nás na Slovácku čeká, jsme připraveni.

Fotbalisté Slovácka naposledy v lize vyhráli koncem července a nikterak se netají tím, že by právě v zápase s Budějovicemi chtěli tuto nepříznivou sérii zlomit. Co vy na to?

Sobotní zápas bude pro nás i pro našeho soupeře velice důležitý. Pro nás i proto, že nás čekají dva zápasy v řadě venku a navíc v obou případech na hřištích soupeřů, kteří jsou v tabulce pod námi. Je jasné, že v obou těchto zápasech bychom chtěli bodovat.

Zápasy venku mají pro hosty jednu výhodu – v tabulce pravdy si v nich nemůžete pohoršit…

To je sice pravda, minusové body nabrat nemůžeme. Jenže po domácí ztrátě s Plzní by bylo dobré nějaký bodík zvenku teď přivézt.

Slovácko ale doma neprohrává.

To, že Slovácko hraje doma dobře a střílí tam i branky, my víme. Přesto si myslím, že je to soupeř, s nímž bychom mohli bodovat. A s tímto cílem tam taky jedeme.

Na koho z hráčů soupeře si budete muset hlavně dávat pozor?

Nebezpeční jsou Švancara, Fujerik, Ondřejka, důležitým hráčem do ofenzívy je i Láďa Volešák. Je tam bouřlivé prostředí, které své hráče dokáže vyburcovat. Ta atmosféra by ale měla být motivující i pro naše hráče.

Na jaře jste tam prohráli 0:1.

Myslím si ale, že to z naší strany nebyl tak špatný zápas. My bychom chtěli navázat na dobrý výkon, který jsme odvedli minule venku na Bohemce.

Máte k dispozici všechny hráče?

Ondrášek si odseděl trest už v poháru, takže až na dlouhodobé marody Leštinu a Benáta budeme kompletní.

Juniorka Dynama chce s Ovčáry doma uspět


Áčko Dynama hraje v I. lize v sobotu večer na Slovácku, třetiligová juniorka ale už v sobotu dopoledne od 10.15 hostí na Složišti fotbalisty Sokola Ovčáry.

Mladíci Dynama tři utkání v řadě vyhráli, navíc v nich nedostali ani gól. Až v Kunicích před týdnem prohráli 2:1. „Brzy jsme dostali gól, to naše mladé hráče poznamenalo,“ míní trenér Jiří Lerch, jehož svěřenci sice dokázali vyrovnat, na další gól už ale odpověď nenalezli.

Doma ale juniorka Dynama chce navázat na předchozí vítěznou sérii. „Ovčáry se opírají o řadu zkušených hráčů. Za mého působení v juniorce jsme s nimi ještě nezískali ani bod. Tím víc ale chcemes nimi uspět,“ ujišťuje Lerch

K dispozici bude mít obvyklé pendly (Křížek, Nitrianský, Koutný, Sajtl, Rakovan, Klavík). „Jen Stráský už není, ten zřejmě je v nominaci áčka pro ligu na Slovácko,“ dodává.