Na na poslední dva zápasy s Baníkem mají rozporuplné vzpomínky: na jaře na Bazalech vyhráli 1:0, předtím ale doma podlehli 1:2, byť ještě šest minut před koncem vedli.

Nepovedený závěr dobře rozehraného klání budějovické hráče i trenéry stále mrzí. „Ke konci jsme měli tři vynucená střídání, a to se projevilo,“ lituje Tomáš Stráský, jenž Baníku dal první gól a navíc pak ještě trefil i tyč.

Během reprezentační pauzy fotbalisté Dynama zapracovali na kondici. „A také jsme sehráli pohárové utkání v Hlavici, kde jsme po dobrém výkonu vyhráli 3:1 a postoupili. Věřím, že jsme udělali vše pro to, abychom odčinili výsledek z Příbrami,“ zdůrazňuje asistent trenéra Petr Skála.

K výhře v Hlavici dvěma góly přispěl Ondrášek, jenž je i v lize se čtyřmi góly nejlepším střelcem Dynama. „Útočník je od toho, aby dával góly, a my máme radost, že Zdeněk to plní. Slibné výkony ale v Hlavici podali i další hráči,“ oceňuje asistent Skála, dle něhož si třeba Rakovan svou hrou řekl o nominaci k zápasu.

V Hlavici pro zranění nedohrál Horejš a šetřil se Otepka. „Oba jsou fit,“ ujišťuje Skála. Chybět by měli jen dlouhodobí marodi Benát a Leština.

Baníku vstup do letošního ligového ročníku nevyšel, poslední zápasy ale nasvědčují tomu, že se svěřenci trenéra Koubka chytli. „Baníku v létě odešlo několik klíčových hráčů a nahradit Ličku, Mičolu či Vydru není tak snadné,“ krčí rameny Petr Skála. „I tak ale má Baník spoustu výborných hráčů,“ jmenuje třeba Frejlacha, Neuwirtha, Nevese, Varadiho či Zehera.

„Čeká nás těžký a dobrý soupeř, s nímž tady vždycky byly atraktivní zápasy. Všichni věříme, že doma ty tři nesmírně cenné body uhrajeme,“ uzavírá asistent Petr Skála.

V sobotu ve II. lize S. Ústí doma se Znojmem

Ještě před nedělním duelem I. ligy v Č. Budějovicích, kde Dynamo změří síly s Baníkem, bude v sobotu pozornost jihočeských fanoušků upřena do S. Ústí, kam zavítá k dalšímu kolu II. ligy Znojmo (výkop v 15.30 na Soukeníku).

Ve III. lize hrají v sobotu oba jihočeské týmy na cizích hřištích: druhý FC Písek se představí v Horních Měcholupech a chce tam v odpoledním zápase s béčkem Žižkova pokračovat ve vítězné sérii, juniorka Dynama už dnes dopoledne hraje v Praze s Bohemians.

Ve Střížkově půjde o šlágr kola: Bohemka vede, budějovičtí mladíci jsou třetí. „Čeká nás ligový manšaft, který byl administrativně poslán po sestupu ještě o další soutěž níž. Je to těžký soupeř, je v čele tabulky, na druhou stranu jeho výsledky až tak přesvědčivé nejsou,“ upozoril trenér juniorky Dynama Jiří Lerch a dodal, že třeba boleslavské béčko, byť hrálo s hodně mladými kluky, prohrálo na Střížkově jen o gól. „Sice nám bude pro čtyři žluté karty chybět Láďa Dobal a pro zranění Michal Kaňák, přesto pojedeme zabojovat,“ zdůrazil Lerch.

„Nějaké kluky, kteří nejsou tak vytíženi, jistě dostaneme i z áčka,“ tipl si správně, neboť vedle už tradiční trojice Křížek, Nitrianský a Klavík bude mít i Žižku a Šímu. „Řekl bych, že nejsme na Střížkově bez nadějí. Určitě tam nemáme co ztratit,“ uzavřel Lerch.

Divize – neděle 10.30: Třeboň – Votice, 15.30: S. Ústí B – Vlašim, Strakonice – Koloveč.