Jednoznačným favoritem nedělního utkání bude Dynamo, které je v tabulce druhé za Opavou jen vinou horšího skóre, zatímco Vítkovice jsou bez výhry poslední.

Trenér David Horejš se však jakémukoli podcenění Vítkovic brání: „Určitě nás čeká nepříjemný soupeř, který tady nebude mít co ztratit,“ upozornil trenér Dynama. „Vyměnili trenéra a přišel tam Luboš Adler, který do týmu vnesl určité nové prvky. Vítkovice taky posílily, přišel Urbančok ze Znojma a Motyčka z Třince. Nesmí nás zmást, že mají tak málo bodů,“ varoval.

„My ale nekoukáme na tabulku, ani na soupeře, zda je první, či poslední. My se chceme soustředit na svou vlastní hru a navázat na zápas v Sokolově. Chceme potvrdit ty tři body, které jsme tam získali,“ zdůraznil David Horejš, jenž spolu se svým asistentem Jiřím Lerchem a jedním ze svých nejzkušenějších svěřenců Ivo Táborským před pátečním tréninkem rozebírali, možnosti, jak se prosadit proti zhuštěné obraně.

„Já neříkám, že Vítkovice sem přijedou zalézt, protože jsme je viděli jak ve Vlašimi, tak naposledy doma s Třincem, kdy předváděli útočný fotbal a snažili se aktivně napadat,“ podotkl Horejš, dle něhož to ale nic nemění na tom, že do nedělního utkání jeho tým půjde s cílem zvítězit: „Chceme potvrdit body ze Sokolova a doma vyhrát. Věřím, že sílu na to máme. Chceme se poučit z chyb, jichž jsme se dopouštěli proti Frýdku a věřím, že to zvládneme.“

Vítkovičtí fotbalisté pojedou do jihočeské metropole s cílem pokusit se favorita překvapit. „Je sice pravda, že série bez výhry se už vleče, nálada v týmu však je dobrá. Rozhodně nejsme nikdy předem poraženi a zkrátka to musíme zlomit i tak, že každý následující zápas se musíme pokusit dohrát ve stejném duchu, v jakém do něj nastupujeme,“ uvedl pro klubový web brankář Josef Květon a dodal. „Ne tak, jako teď proti Třinci, kdy jsme se porazili sami…“

Trenéři Dynamo do sestavy z posledních zápasů příliš sahat nebudou. V Sokolově si sice už měl do hry zapojit i uzdravený Helešic, jenže na předzápasové rozcvičce se opět zranil. „Uvidíme, jak na tom Matěj bude, všichni ostatní hráči by však měli být k dispozici,“ vyzdvihl trenér Horejš, dle něhož Lukáš Havel, jenž za Helešice do obrany naskočil, podává velice kvalitní výkony. „Do hry půjdou ti, co jsou zdraví,“ podtrhl. „A věřím, že budou mít na to, aby to v neděli zvládli,“ dodal.

Jindřich Staněk věří ve tři body
V bráně Dynama se prvně v zápase o body ve II. lize místo dlouholeté jedničky Zdeňka Křížka v Sokolově objevil 21letý Jindřich Staněk.

Byl jste hodně nervózní?
Ani ne, spíš jsem se těšil. Čekal jsem na tu šanci docela dlouho, a tak jsem byl rád, že konečně přišla.

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete v Sokolově do brány?
Trenér mi to řekl ve čtvrtek, takže jsem se mohl na to v klidu připravit.

A připravil jste se zřejmě dobře, vezli jste si tři body a vy navrch vychytal nulu.
Jeli jsme do Sokolova vyhrát, a to se nám povedlo. Takže spokojenost. Nula mě samozřejmě těší, hlavní ale byly ty tři body.

Z televizních šotů bylo vidět, že bez práce jste nebyl…
Pár šancí Sokolov měl, ale od toho tam jsem, abych něco pochytal, když už tam něco projde. Ale odbránili jsme to velice dobře. Kluci vzadu mi hodně pomáhali.

Spolu s Michalem Řezáčem jste byli nominováni do jednadvacítky. Máte radost?
V jednadvacítce jsem se stal jedničkou, čehož si považuji. Teď je jen na mně, zda jí budu i v klubu.

V neděli máte doma Vítkovice. Vaše přání?
Nebude to snadný zápas, chceme ale tři body. Pevně věřím, že to zvládneme.