V tabulce totiž jsou Č. Budějovice o šest příček výš než jejich slavný soupeř!

Že by to pro budějovické fotbalisty byla nějaká výhoda, si ale asistent trenéra Petr Skála rozhodně nemyslí. „Neříkám, že by snad slávisté měli mít nůž na krku, rozhodně ale půjdou do zápasu s maximálním nasazením,“ tvrdí budějovický kouč.

Že Slavia má jisté problémy, o tom dle Skály není pochyb. „Nic to ale nemění na tom, že nás čeká silné mužstvo s celou řadou kvalitních hráčů, kteří hrát fotbal nezapomněli. Slavia rozhodně má daleko větší sílu, než by tomu naznačovalo její postavení v tabulce,“ upozorňuje Petr Skála, jenž viděl část minulého utkání Slavie v Teplicích proti Ústí.

Fotbalisty Dynama čeká náročný závěr podzimní sezony. „Právě teď svaz rozhodl, že se na podzim bude předehrávat ještě další jarní kolo, takže nás čeká v lize ještě pět zápasů a navíc dvě utkání s Teplicemi v osmifinále Českého poháru. Každý bod, který v lize na podzim uhrajeme, tudíž bude mít na jaře velkou cenu,“ zdůrazňuje Petr Skála.

Se Slavií loni sehrálo hodně kvalitní zápasy. „Jenže jsme oba prohráli,“ připomíná asistent trenéra Šilhavého, že na podzim Slavia na jihu po spolupráci Volešáka a Černého, kteří svého času oba oblékali dres Dynama, zvítězila 1:0 a také v jarní odvetě na svém hřišti uspěla 3:2. „Krásný gól tam dal Peťa Černák a trefil se i Zdeněk Ondrášek, bohužel to nestačilo ani na bod,“ lituje Skála. „Věřím ale, že dáme–li dva góly i tentokrát, s prázdnou domů nepojedeme.“

Ve vítězném utkání s Baníkem se sice žádný z fotbalistů Dynama nevykartoval, zato si jich hned několik odneslo nejrůznější šrámy. „Třeba David Horejš proti Baníku hrál jen se sebezapřením, nepříjemné nakopnutí hlásil i Pepa Laštovka, úplně fit v týdnu nebyli ani Riegel a Šíma,“ vypočítává Skála. „Až před zápasem se uvidí, jakém stavu budou.“

V kabině Dynama před cestou do Edenu díky vítězství s Baníkem panuje pohoda a optimistická atmosféra. „Jsme rádi, že jsme s Baníkem uspěli, protože jsme chtěli odčinit špatný výsledek z Příbrami,“ pochvaluje si Petr Skála. „Teď bychom rádi vítězství s Baníkem potvrdili,“ dodává.

V Edenu v letošní lize Dynamo už hrálo, a to s Bohemkou 2:2. „Bod bychom brali i v neděli,“ ujišťuje Petr Skála.

Právě se Slavií se ale Dynamu poslední dobu příliš nedaří: naposledy s ní Jihočeši vyhráli před pěti lety a z posledních osmi vzájemných zápasů uhráli jen jediný bod za domácí remízu 2:2.

Zlomí tuto černou sérii?