„Lehké to ale nebude, Karviná každý rok atakuje postupové příčky a stejně je tomu i letos," upozorňuje trenér Dynama Pavel Hoftych, že na jeho svěřence v neděli čeká těžký soupeř, vedený zkušeným trenérem Mazurou. „Byl jsem se podívat teď na Žižkově a viděl jsem, že Karviná je kompaktní mužstvo, které má potenciál hrát o nejvyšší příčky. Kvalitní obranu velice dobře řídí kapitán týmu Mikula, ve středové formaci jsou zkušení hráči jakým je Hottek, ale i talentovaní jako Vaněk. V útoku jsou nebezpeční Mišinský s Gondou."

Dynamo by mělo do Karviné jet až na rekonvalescenta Chmela v plné síle. „K dispozici bychom měli mít všechny hráče. Poliaček má z tréninkového nohejbalu šrám na čele, není to ale nic vážného. Také Rasťo Chmelo už je připraven do hry, ještě ale není v plné zátěži, takže o víkendu pojede s béčkem," sdělil Deníku Pavel Malura (strakonickou farmu Dynama dnes v ČFL čeká zápas v Domažlicích).

Zápasem v Karviné pro Dynamo začíná série pravdy, během které ze zbývajících čtyř podzimních zápasů třikrát jede ven a jen jednou už bude hrát doma. Což dle Hoftychova soudu je zákonité. „Když se podíváme na tabulku pravdy, z horních pater my jako jediní jsme v mínusu. To, co jsme se Sokolovem a s Ústím rozdali, jsme zatím z venku nenahradili," pokrčil Hoftych rameny a dodal: „Pokud se chceme dotáhnout do čela tabulky, jednoznačně doma musíme zvítězit s Vlašimí a nějaké body přivézt i z těch z venkovních utkání," zdůraznil trenér Dynama před cestou do Karviné.

Poliaček: Těžký zápas, musíme ho ale zvládnout

Pětadvacetiletý Pavol Poliaček, jenž do Dynama přišel v září ze Slovenska, si debut v budějovickém dresu odbyl na Vltavínu, kde také dal i svůj první gól v české II. lize.

Přicházel jste do týmu, který by měl hrát o postup. Nejste tudíž trošku zklamán?

Čekal jsem, že budeme výš, ale o zklamání bych nemluvil. Myslím, že jsme až tak špatné zápasy nesehráli, jen jednou jsme prohráli. V dalších jsme bodovali. Ztráta na čelo není tak velká, za dva zápasy můžeme být mnohem víc nahoře.

A jak jste spokojen se svými výkony? Třeba teď proti Zlínu jste přihrával na gól.

To je pravda, na gól jsem nahrával, ale sám cítím, že úplně ideální to z mé strany není. I trenér mi říkal, že ode mě čekal trošku víc. Ale to já taky, vždyť až na tu nahrávkz na gól jsem tam nic víc neměl, Běhal jsem, ale že bych něco výjimečného udělal pro mužstvo, to ne, branku soupeře jsem neohrozil.

Máte pořádný šrám na čele, ale z fotbalu to prý není…

Při nohejbálku jsem to na síti chtěl dát hlavou a Martin Vyskočil dal při bloku nohu trošku výš…

V neděli hrajete v Karviné, ale tam by váš start tímto zraněním ohrožen být neměl, ne?

Určitě ne. Nijak limitovat mě to rozhodně nebude.

Karviná je v tabulce druhá a hlavně doma je hodně silná. Jen jednou na svém hřišti hrála nerozhodně, zbývající zápasy všechny vyhrála.

Že to bude hodně těžký zápas, to my dobře víme. Musíme se s tím ale porvat, protože když vyhrajeme, dotáhneme se na tři body. Prostě to tam musíme zvládnout.

Táborsko do Třince

Ven o víkendu jedou i fotbalisté Táborska, kteří se v sobotu dopoledne od 10.15 hodin představí v Třinci.