Vítězstvím byJihočeši rádi uzavřeli v sobotu v Liberci i letošní ročník I. ligy.

Motivaci určitě mají, neboť na hřišti soupeře v této sezoně jako jediné z celé ligy dosud nevyhráli.

S trochou nostalgie se na lavičku v sobotu posadí trenér Jaroslav Šilhavý, jenž v Liberci povede tým Dynama naposledy. „Už jsem to vstřebal, protože mi pan Kotrba to, že klub se mnou smlouvu prodlužovat nebude, oznámil už před týdnem,“ uvedl Šilhavý, jedním dechem však připustil, že to pro něj přece jen bude specifický zápas. „Byť mám pocit, že jsem mužstvu ještě něco mohl dát, že se nám teď docela dařilo a že se nám povedlo i najít ideální složení týmu, budu na angažmá v Budějovicích vzpomínat jen v dobrém,“ ujistil.

S cílem uspět jelo do Liberce i celé mužstvo. „Naším přáním je podat dobrý výkon, ale také uspět co nejlépe a poprat se o příznivý výsledek,“ zdůraznil končící kouč Dynama a připomněl, že právě výsledky na hřištích soupeřů dle oficiální zprávy klubu vedly k tomu, že on v týmu skončil.

„Myslím si ale, že poslední zápasy v Plzni, Ostravě a především v Brně jsme nehráli tak špatně, navíc právě v Brně jsme si remízou 1:1 zajistili definitivně záchranu v první lize,“ připomněl. „Na tyto výkony bychom chtěli v Liberci navázat,“ dodal.

Nic na tom nemění ani zaplněná marodka. „Zraněných je lá řada, příležitost se ukázat však dostanou zase ti mladší kluci,“ krčil rameny Šilhavý a upřesnil, že vedle dlouhodobých marodů Riegla, Leštiny, Žižky a Benáta přibyli na marodku Laštovka a Mezlík, navíc smlouvu v Dynamu ukončil Černák. „Naskočit by tudíž mohli Křížek, Bakala, Petráň či Timm,“ sdělil Šilhavý.

Kvalitu soupeře Jihočeši respektují. „Liberec ještě může poskočit na čtvrtou příčku v lize, navíc se bude chtít s diváky jistě rozloučit výhrou,“ předpokládal trenér Šilhavý.

Fotbalisté libereckého Slovanu v sobotním zápase posledního kola I. ligy s Dynamem Č. Budějovice mají dle zpráv ze severu Čech velikou motivaci: „Kromě vytoužené mety 45 bodů může tým trenéra Petra Rady skončit na pátém, ale dokonce i na čtvrtém místě,“ připomíná server www.slovanliberec.cz.

Jednoduché to však liberečtí fotbalisté prý v sobotu mít nebudou. „K dlouhodobým marodům se přidal Nezmar, zdravotní problémy měli Holeňák s Gecovem, hrát nemůže ani Vlasko,“ uvedl klubový web Slovanu Liberec