Výkop utkání je dle upřesněných informací od 17.30 hod.

„Soupeře dobře znám z třetí ligy a vím, že Králův Dvůr má kvalitní mužstvo s řadou zkušených hráčů,“ tvrdí Jiří Lerch, jenž fotbalisty Dynama v dnešním zápase povede za Jiřího Kotrbu, jenž se vší pravděpodobností v roli trenéra A–týmu končí a v klubu bude nadále působit už „jen“ ve své funkci generálního manažera a jednoho z akcionářů.

„O příchodu nového trenéra intenzivně jednáme a doufám, že už do pátku ho budeme mít,“ podotkl Jiří Kotrba.

Králův Dvůr v novém ročníku ČFL ještě neprohrál a naposledy zvítězil díky trefě exbudějovického Jana Svátka 1:0 v Chomutově. „I to svědčí o síle našeho soupeře, v Chomutově se tak lehko nevyhrává,“ zdůrazňuje trenér Lerch a dodává, že v Králově Dvoře vedle Svátka jsou i další známí hráči, jakými jsou třeba Sabou nebo exslávisté Kratochvíl a Šilhavý. „Nic to ale nemění na tom, že my do Králova Dvora jedeme v roli favorita a s cílem zajistit si postup. Rozhodně chceme jít v poháru dál,“ ujišťuje pověřený kouč Dynama, jenž by až na dlouhodobé marody Šimiče a Riegla měl mít k dispozici kompletní kádr.

V lize je teď volno, ale příští neděli hraje Dynamo opět doma s Baníkem – a vstupné dle rozhodnutí vedení klubu bude na tento zápas pouhých 50 korun!

Porazit Baník už prostě musíme, říká Jasanský

České Budějovice – Dvaadvacetiletý Martin Jasanský si po návratu z hostování v S. Ústí prvně zahrál v lize za Dynamo od začátku v nedělním utkání s Jabloncem a do řeči mu po debaklu 1:5 příliš nebylo.

Letos jste si zahrál jen poslední čtvrthodinu na Dukle, takže nominaci do základu vás jistě potěšila?

Měl jsem z toho samozřejmě radost, jenže utkání samotné radostné vůbec nebylo. Po čtyřech prohraných utkáních jsme potřebovali už udělat nějaký bod, jenže jsme od Jablonce dostali pět gólů.

Čím si takový výprask vysvětlujete?

Prostě jsme propadli, dělali jsme vzadu chyby, nepřistupovali jsme k hráčům a Jablonec nás potrestal pěti góly.

Přitom poté, co Ondrášek vyrovnal, se zdálo, že by to mohlo jít. Kde se to zlomilo?

Když jsme vyrovnali na 1:1, vypadalo to slibně, jenže ke konci poločasu jsme dostali hloupý gól, který nás hodně nalomil. Sice jsme si říkali, že ve druhé půli musíme zabrat a zkusit vyrovnat, ale Jablonec po další naší chybě nás potrestal třetím gólem. Dohánět dvoubrankové manko proti takovému mužstvu už bylo hodně těžké.

Jak se hrálo vám osobně?

Šlo o můj první zápas v základní sestavě a zápasové vytížení mi zřejmě chybělo. Ta první půle z mé strany moc dobrá nebyla a trvalo mi dost dlouho, než jsem se trošku dostal do hry. Ale ve druhé půli jsem šel už po šesti minutách ze hřiště dolů.

Po pátém kole nemá Dynamo v lize ani bod. Napadlo vás, když jste se vracel z hostování, že byste na tom mohli být tak špatně?

To určitě ne. Pro Dynamo je to nejhorší začátek za poslední dobu. Máme teď čtrnáct dní na to, dát se do kupy a s Baníkem doma udělat tři body.

Uvítali jste reprezentační pauzu, anebo byste raději hned hráli?

Řekl bych, že spíš je dobře, že už ve středu jedeme na pohár do Králova Dvora, kde určitě musíme postoupit. Třeba by nám i to mohlo pomoci se zase zvednout a doma za dva týdny pak Baník porazit. To už prostě musíme.